לקראת תערוכת דטרויט (ינואר 2015) חשפה מרצדס את GLE קופה. מרצדס מגדירה את הרכב כשילוב בין שני העולמות, מכונית הקופה האלגנטית ורכב השטח הקשוח. ואם ההגדרה הזו מזכירה לכם את X6 אינכם טועים. אז כן, כמעט שבע שנים לאחר שנחשף זוכה ה-X6 של ב.מ.וו לדגם מתחרה שנוצר על ידי היריבה הישירה ביותר שלה, מרצדס. העובדה שהוא מכונה "GLE קופה" רומזת שיהיה GLE רגיל - היורש של ML, המהווה בסיס לדגם הזה. ההסבר מיד.

צילום: מנהל


חידושים חשובים למותג
ה-GLE קופה מסמן מספר חידושים חשובים במערך הכללי של מרצדס. ראשית, דגם זה חונך את קו השמות החדש של דגמי הפנאי של היצרן הגרמני, מצדו ביטוי ראשון לסימול הדגמים החדש של מרצדס, דבר עליו כתבנו.
באופן זה, האות השלישית בכינוי הדגם תהיה לפי "דגם הליבה" עליו הוא מתבסס, ודגם הפנאי הזה, היושב על רצפת מכונית הסלון E, ייקרא GLE. באופן זה, GLK יהיה ל-GLC ו-GL ייקרא GLS. החלפת השם תתבצע עם החלפת הדגם.

שנית, בנוסף ל-GLE450 AMG חונך הדגם החדש קו חדש הנקרא "AMG ספורט". מדובר בקו גרסאות חדש לגמרי שיהיה פחות קיצוני מ-AMG הרגילות. אם תרצו, מעין מקבילה לגרסאות S של אודי - כאשר RS היא המקבילה ל-AMG ה"מלא" - ול-M פרפורמנס של ב.מ.וו.

צילום: מנהל


והרכב עצמו
הרכב החדש מבוסס על ה-ML המוכר כמו שניתן ללמוד מבסיס הגלגלים, אך הוא ארוך ב-9.5 ס"מ (490 ס"מ), רחב ב-7.8 ס"מ (200.3 ס"מ) ונמוך ב-6 ס"מ (173) ממנו. מרצדס מציגה את GLE עם מנוע דיזל בגרסת 350D ׁ(נפח 3.0 ליטר, 258 כ"ס) ושני מנועי בנזין 3.0 ליטר ושני מגדשים (333 כ"ס ל-400 ו-367 כ"ס ל-450 AMG).

כל המנועים משודכים לתיבת תשעת ההילוכים החדשה של מרצדס. מערך ההנעה הכפולה מחלק את הכוח באופן שווה בין הצירים למעט בגרסת AMG, שם 60% עוברים לאחור. מרצדס מבטיחה ניהוג דינמי יותר מאשר ב-ML, וגאה במערכת בחירת מאפייני ניהוג עם חמישה מצבים: נוח, משטח חלק, ספורט, ספורט+ ואישי.

בגרסת AMG המערכת תשלוט לא רק בדברים "הגדולים" (מתלים, תגובת מנוע, הילוכים) אלא גם במרכיבים קטנים כמו צליל, תאורה ומחוונים. הרכב יוצע גם עם מערך קפיצי האוויר המתקדם והחדש יותר של החברה שישולב עם מייצבים אקטיביים; עם זאת קפיצי מתכת הם התקניים. בין רשימת האופציות הענקית יהיה כמובן שפע רב של מערכות בטיחות בהן בלימה עצמאית, ראיית לילה, מצלמות היקפיות ומניעת סטייה מנתיב.
הרכב ינחת בארץ באמצע 2015 ובהמשך הדרך צפויה גם הצגת גרסת GLE63 AMG עם מנוע ה-5.5 ליטר המוגדש.

צילום: מנהל