יצרנית היוקרה היפנית אינפיניטי הציגה בתערוכת ניו יורק את רכב הפנאי הגדול והמפואר שלה, ה-QX80. רכב הפנאי היוקרתי מבוסס על ניסאן פטרול גדול הממדים שהוצג ב-2010, ומלבד נוכחות מרשימה, אינפיניטי טוענת שתהיה לו יכולת שטח אמיתית, ולא רק יכולת טיפוס מדרכות ליד בתי קפה.

עיצוב המכונית שונה בנוף רכבי הפנאי. חלקו האחורי זוויתי ובניגוד מוחלט אליו, החלק הקדמי מעוגל במעט. הסבכה הקדמית גדולה וגבוהה יחסית, בעוד יחידות התאורה הקדמיות מוקמו נמוך. זה מקנה עיצוב מיוחד, אם כי לא בטוח שייראה נאה בעיני כל. כיאה לרכב פנאי גדול המכוון לארצות הברית ומדינות המפרץ, יש כאן שפע פריטים מכוסי כרום: מסגרות החלונות, מראות הצד, ידיות הדלתות, פריטים בדלת תא המטען ואפילו החישוקים הגדולים.
צילום: מנהל
העיצוב מיוחד ובולט, גם אם לא לטעם כולם
תא הנוסעים צועק מעט פחות, אך משתדל להעניק תחושת עושר.ה-80 מציג שפע של עור במושבים, בדיפונים ובקונסולה המרכזית, צג דיגיטאלי גדול ומודרני במרכז הקונסולה הקדמית, ועד המון-המון דיפוני עץ, במרכז הקונסולה, משמאל לגלגל ההגה, בגלגל ההגה עצמו ואיפה לא. גם פתחי האוורור הלא סימטריים לא ממש מוסיפים חן.
בתא המנוע תמצאו יחידת כוח בנפח 5.6 ליטר בתצורת V8 שהספקה עומד על 400 כ"ס. תיבת ההילוכים אוטומטית בעלת שבעה יחסי העברה, והיא תוריד את הכוח אל עבר צמד הגלגלים האחוריים, או אל כל הארבעה (אופציה בלבד). החישוקים אגב בקוטר 20 אינץ', ויש אפשרות להזמין את הרכב המגודל עם חישוקים בקוטר 22 אינץ'.
צילום: מנהל
שפע של כרום וניקל, ואופציה לחישוקים בקוטר 22 אינץ'
רכב הפנאי הגדול יושק לקראת סוף השנה, או בתחילת 2015. ישנה אפשרות בחירה בין שישה צבעים בלבד, והמכונית תשווק לשוק האמריקאי, הרוסי, הסיני וכצפוי, למדינות המפרץ. כמובן שעדיין אין תג מחיר.
כך הוא נראה לפני מתיחת הפנים