פיגו 308
בפיג'ו ישראל מצפים להגדיל את מכירות המותג בשנת 2014 בזכות מספר חידושים שעתידים להגיע, שיפורים בתמחור של דגמים קיימים והתגברות על מחסור באספקה בדגמים כמו פיג'ו 208 ופרטנר. החידוש החשוב שאמור לסייע להם יותר מכל הוא פיג'ו 2008, הג'יפון הצרפתי שיוצא להתרות בניסאן ג'וק. מעבר לכך, בפיג'ו ישראל מספרים שהשנה יתחילו בחלפת יחידות הכוח הוותיקות.

השינוי המשמעותי ביותר יהיה "יישור קו" מול המתחרים בתחום יחידות הכוח. אחרי שנים של חיסרון ברור בתחום הקומפקטי-משפחתי-אוטומטי, פיג'ו אומרת שלום ל-AL4 הוותיקה ועוברת לתיבת אוטומטית עם שישה הילוכים מבית אייסין. מדובר בתהליך שיקרה הדרגתית ויגיע לכל הדגמים, כך מבטיח דורי מנור מנכ"ל לובינסקי. מהלך זה יקרה במקביל לכניסה למבחר של מנוע שלושת הצילינדרים המוגדש והחדש של פיג'ו שנפחו 1.2 ליטר ומייצר 135 כ"ס.
צילום: מנהל
פיג'ו 308 החדשה תגיע אלינו בספטמבר-אוקטובר

המכונית החשובה הראשונה שתגיע עם תיבה זו תהיה כמובן פיג'ו 308 החדשה. היא תוצע עם מנוע ה-1.2 ליטר טורבו המדובר בשידוך לתיבת השישה הילוכים, זאת לעומת 1.6 ליטר אטמוספרי, 120 כ"ס, וארבעה הילוכים בדגם הקיים. השילוב הזה, יחד עם הפלטפורמה החדשה והקלה יותר של פיג'ו, אמור להציע שיפור בנתוני צריכת הדלק והמזהמים בהשוואה לדגם היוצא. ה-308 תגיע גם בגרסת 1.6 טורבו עם תיבת השישה הילוכים (שילוב שהיה קיים גם בדגם הנוכחי).

פיג'ו 308 תגיע אלינו לקראת סוף השנה (ספטמבר או אוקטובר) ועימה תנחת גם גרסת הסטיישן (עליה סיפרנו לכם כאן), אך הפעם היא תגיע עם חמישה מקומות בלבד ומחיר מושך, כך פיג'ו. הנחיתה המאוחרת אומרת שפיג'ו ישראל תישאר מספר חודשים ללא נציגות בקטגוריית המשפחתיות הקומפקטיות – אחת הקטגוריות החשובות בשוק הרכב המקומי. וכאמור, התיבה האוטומטית החדשה תגיע בשנתיים הבאות גם לדגמים עממיים יותר.
צילום: מנהל
פיג'ו 5008 המעודכן. המחיר הוזל בכ-10,000 שקלים
בנוסף, כבר באמצע השנה אמורה פיג'ו ישראל להתחיל בשיווק ה-108 החדשה (מחליפת פיג'ו 107) שתושק בתערוכת ג'נבה הקרובה (חודש מרץ). ה-108 תיוצר בשיתוף פעולה עם טויוטה וסיטרואן, שיציגו גם הן דור חדש למכוניות המיני שלהן. ה-108 אמורה לשמור על תג מחיר תחרותי למדי אך להציג שיפור בצריכת הדלק ובבטיחות, באיכות ובאבזור.
הוזלות עכשיו
אם עד עכשיו דיברו בפיג'ו על מהלכים שיקרו בעתיד הרחוק יחסית, אז עכשיו הם מודיעים על מספר הוזלות וחידושים שמגיעים ארצה בימים אלה. ביניהן נמצאת התחלת השיווק של פיג'ו 2008 המאוד חשובה (עם הגעת הגרסה הרובוטית), ובמקביל מתחיל שיווק הגרסאות המחודשות של פיג'ו 3008 ופיג'ו 5008. אלה יגיעו עם שיפורים למראה החיצוני והפנימי כאשר התצוגה העילית בגרסאות המצוידות יותר שופרה והיא צבעונית כעת. גם מחירי מכוניות אלה ירדו משמעותית (בכ-10,000 שקלים) דבר שתואם להתחממות הכללית בתחום. מחירי ה-3008 יחלו כעת בכ-160,000 שקלים בעוד פיג'ו 5008 תעלה 165,000 שקלים (הגרסאות המצוידות יותר יעלו 5000 שקלים נוספים).
פיג'ו RCZ-R. הפיג'ו החזקה ביותר בהיסטוריה