אופל אדם ROCKS
זה לא ממש סוד שבכל העולם, גם פה, מעדיפים כיום רכבי פנאי על פני מכוניות "רגילות". אנחנו רואים את זה בתחום המשפחתיות הגדולות שם יש זליגה לעבר רכבי הפנאי הבינוניים וכמובן גם ניסאן ג'וק שגרם לכל היצרניות לרצות רכב פנאי קטן. כעת מתכוונת אופל לצלול אל מעמקי הטרנדים עם קונספט חדש של קרוסאובר קטנטן. קוראים לו 'אדם רוקס' (ADAM ROCKS, או בתרגום מילולי חופשי – "אדם המגניב") והוא מבוסס על מכונית המיני האופנתית של אופל, האדם, שצפויה להגיע ארצה במהלך השנה.

אופל אדם היא מכונית אופנתית לכשעצמה, כשהיא מציגה בסיס גלגלים של מכונית מיני ומידות אחרות שיכולות כבר להיכנס לתחום הסופרמיני. היא מתפארת בעיצוב נאה עם אפשרויות רבות של צבעים ושלל התאמות אישיות. זאת אומרת שהיא מכוונת (גם מבחינת המחיר) לאופנתיות אחרות כמו פיאט 500.
צילום: מנהל
אופל אדם

ה'רוקס' לוקח את כל זה צעד אחד רחוק יותר. קודם כל, כפי שכבר אמרנו, הוא קרוסאובר – ואפילו הראשון מסוגו שמתבסס על פלטפורמה של מכונית מיני אם לא מחשיבים אי-אלו גרסאות קרוסאובריות של פיאט פנדה (כמו הפנדה 4x4) ודומותיהן. זה אומר שהוא יהיה גבוה יותר מהאדם (מרווח הגחון יגבה ב-1.5 ס"מ) ורחב יותר ב-2 ס"מ. אופל לא מפרטת לגבי ההנעה – אם תהיה כפולה או לא – אבל סביר להניח שה"שטח" המועדף עליו יהיה מפולס. מעבר לכך – הרוקס יגיע עם גג בד נפתח, בדומה לתצורת "קופסת הסרדינים" של פיאט 500C, שיהיה הדובדבן שבקצפת הטרנדית הזו.

כפי שעיניכם רואות, אופל מפרסמת איורים בלבד לעת עתה. אבל תערוכת ז'נבה, שם יוצג רכב הקונספט באופן רשמי, נמצאת במרחק מספר שבועות בלבד. הרוקס אמנם מוגדר כקונספט, אבל עם ניסוחים כמו "עשוי לפתוח סגמנט חדש בתעשייה" נדמה שאופל מוכנה לקחת אותו לשלב הבא.