למשך שעה קלה ביום ו' האחרון אפשר היה לשכוח את המינוס בבנק, להתענג על כוס יין מבעבע צונן, לנשנש כיבודים ולקבל יחס אוהד ממארחות חטובות בביגוד צחור (או שמא זה היה להיפך?), ובכלל לשחק בנדמה לי. כי, בינינו לבין עצמנו, ככל הנראה לעולם לא נהיה קליינטים של יאכטות מנועיות, בוודאי לא כאלו שעולות כמו דירת-יוקרה וצפונה.
ישראל רחוקה מלהיות מעצמה ימית בכל הקשור ליאכטות בכלל, ומנועיות בפרט – בכל מרינה בינונית-פלוס בים התיכון אפשר למצוא מבחר מרשים יותר של יאכטות מזה העוגן אצלנו – אבל אם יש לכם כיסי עמוקים במיוחד, יבואנית היאכטות Aqua Marina השוכנת במרינה הרצליה תשמח להזמין עבורכם את המיטב מהמותגים שהיא מייצגת. המחירים נמדדים במאות אלפי דולרים עבור, למשל, סירת דיג ייעודית ומאובזרת מתוצרת Luhrs האמריקנית או סירת סקי מקצועית מתוצרת Malibu האמריקנית אף היא, וכלה במיליונים עבור יאכטת-פאר מנועית באורך 60 רגל (וגם הרבה יותר) מתוצרת Princess הבריטית.
התארחנו על סיפונה של אחת מיאכטות-הפאר הללו ונכנסנו – למשך דקות מעטות – לעולם אחר, של ריהוט איטלקי מפואר, סלון-אירוח מדופן בעץ ועור לבן, מנועים אדירים שהדלק לתפעולם יספיק לצי של מכוניות-ליסינג, וגשר פיקוד הצופה על העולם מגבוה, תרתי משמע. חזרנו למזח, ולמציאות הקרה, והתנחמנו בכך שבעצם אנחנו מעדיפים בכלל סירות-מפרש...