שיאים לוויליאמס במונזה - אוטו

שיאים לוויליאמס במונזה

שיא מהירות בן 17 שנה נשבר על-ידי מונטויה – ומנוע ב.מ.וו ניפץ שיא סל"ד. וכל זה עוד לפני שהחל המירוץ עצמו...

מסלול מונזה רב-המסורת סיפק אקשן עוד לפני שהחל המירוץ עצמו. היום (שבת) שברה קבוצת וויליאמס שני שיאי פורמולה 1, ובמקביל עוררה תקווה שמא יש בכל זאת בקיעים בשליטה המוחלטת של פרארי.
חואן-פבלו מונטויה קבע את ההקפה המהירה ביותר אי-פעם במכונית פורמולה 1, מהירות ממוצעת של 259.8 קמ"ש, בדרך לנטילת עמדת הפול לקראת הזינוק ביום א‘. השיא הקודם החזיק מעמד 17 שנה, ונקבע במסלול סילברסטון על-ידי קקה רוזרברג – גם אז היה זה במכונית וויליאמס.
את השיא השני קבע מנוע הב.מ.וו V10 של מונטויה, אשר חצה לראשונה את קו ה-19,000 סל"ד. עבור מונטויה זו הפעם השביעית שהוא משיג את עמדת הפול העונה; שותפו לקבוצה ראלף שומאכר השיג את המקום השלישי, אחרי אחיו מיכאל בפרארי שהסתפק הפעם במקום השני. רובנס בריקלו (פרארי) רביעי על הגריד.
קימי רייקונן (מקלארן) קבע את התוצאה החמישית בטיבה בשלב הדירוג, אך היה מעורב בתאונה עם טאקומה סאטו (ג‘ורדן). בעקבות החלטת הנהלת המירוץ כי רייקונן היה אשם בתאונה, בוטלה הקפתו המהירה ביותר והוא ירד למקום שישי על הגריד. אדי אירויין (יגואר) עלה מהמקום השישי לחמישי. היה זה סוף-שבוע מוצלח עבור קבוצת יגואר, עם ה"קווליפייניג" השני הטוב ביותר שלה אי-פעם: בנוסף לאירויין, השיג פדרו דה לה רוסה את המקום השמיני.

גריד לזינוק
1 מונטויה (וויליאמס), 1:20.264
2 מ. שומאכר (פרארי), +0.26 שנ‘
3 ר. שומאכר (וויליאמס), +0.28
4 בריקלו (פרארי), +0.44
5 אירויין (יגואר), +1.34
6 רייקונן (מקלארן), +1.45
7 קולטהארד (מקלארן), +1.54
8 דה לה רוסה (יגואר), +1.70
9 וילנב (באר), +1.86
10 סאלו (טויוטה), +2.05
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות