גרנד פרי קנדה: המילטון ממשיך בקאמבק - אוטו

גרנד פרי קנדה: המילטון ממשיך בקאמבק

עוד ניצחון חשוב להמילטון ומרצדס. אחרי הגרנד פרי של קנדה המאבק בצמרת נעשה צמוד

לואיס המילטון סיים ראשון בגרנד פרי של קנדה, ניצחון שני ברציפות לאחר הישגו הגדול במונטה קרלו. אלוף העולם ונהגה של מרצדס חוזר בגדול לתמונת האליפות לאחר שחברו לקבוצה והמוביל בדירוג הכללי, ניקו רוזברג, סיים רק במקום החמישי. בכך צמצם המילטון את הפער של רוזברג בפסגה ל-9 נקודות. המירוץ נערך אתמול (ראשון) אחה"צ, והסתיים לקראת חצות לפי שעון ישראל.
על מסלול ז'יל וילנייב באי נוטר-דאם שבמונטריאול, קנדה, היה המילטון המהיר גם במקצה הדירוג, כשהוא מקדים את רוזברג ואת סבסטיאן פטל בפרארי שהגיעה לכאן עם מנוע משופר. אבל במירוץ עצמו הזינוק של המילטון היה בינוני למדי; פטל בפרארי שנראתה טוב יותר מאשר במירוצים הקודמים, הצליח לעבור אותו משמאל ואילו רוזברג שפתח מהמקום השני תקף מימין. המילטון פגע ברוזברג בצורה קלה; הרכב לא נפגע אך יצא מהמסלול וכתוצאה מכך ירד רוזברג למקום התשיעי ויצא למעשה מתמונת המאבק על הניצחון.
הקרב עם הצמיגים
מלפנים החל מתפתח קרב כפול בין פטל ופרארי להמילטון ומרצדס, וכמו במונטה-קרלו שוב כיכבו בסיפור הצמיגים האולטרה-רכים. צמיגים אלה אמורים להחזיק כעשר הקפות, ולכן בזמן שהורו שופטי המסלול על מכונית קוצבת וירטאולית, החליפה פרארי אותם בצמיגים הרכים והעמידים בהרבה. לכאורה ניצלו בפרארי את הזמן האיטי על המסלול באופן מיטבי, ואולם פעם נוספת הייתה ידם של מנהלי המירוץ של מרצדס על העליונה.
גם הפעם הם הצליחו למשוך את הצמיגים למספר הקפות גדול בהרבה מהצפוי (24), והמילטון יכול היה להסתפק בעצירה אחת לעומת שתיים של פטל שהוביל בשלבים הראשונים של המירוץ. בסיום העצירה השנייה מצא עצמו פטל מאחורי המילטון. הוא צמצם את הפער אך נכנע לקראת סיום. "הצמיגים האולטרא-רכים במכונית של מרצדס החזיקו הרבה יותר זמן ממה שציפינו" אמר פטל לאחר המירוץ.
ואטרי בוטס בוויליאמס ניהל מירוץ סולידי כדי להשיג את המקום השלישי לפני מקס וורסטפן הצעיר ששוב הפגין תצוגת נהיגה מרשימה.
בסוף המירוץ הוא לא נכנע ללחץ של רוזברג שניסה לעלות למקום הרביעי, וגרם למוביל האליפות לסבסב את המכונית שלו בסוף ההקפה שלפני האחרונה. רוזברג שנראה כבר בדרך לקרב על המקום השלישי, הסתפק במקום החמישי, בגלל שנאלץ להיכנס לקראת סיום להחלפת צמיגים נוספת בגלל תקר. הוא לא הרוויח מניהול המירוץ המבריק של מרצדס.
קימי ראיקונן בפרארי סיים שישי לפני דניאל ריקרדו, ששוב סבל מתקלה בהחלפת הצמיגים. שמיני סיים ניקו הוקלנברג בפורס-אינדיה המפתיעה לפני קרלוס סיינז בטורו-רוסו וסרג'יו פרז מפורס אינדיה.
גרנד פרי קנדה, מסלול ז'יל וילנייב, 12.6.16
1. לוטאיס המילטון- מרצדס
2. סבסטיאן פטל – פרארי
3. ואטרי בוטס- וויליאמס
4. מקס ורסטפן – רד-בול
5. ניקו רוזברג- מרצדס
6. קימי ראיקונן- פרארי
7. דניאל ריקרדו – רד-בול
8. ניקו הולקנברג- פורס-אינדיה
9. קרלוס סיינז- טורו-רוסו
10. סרג'יו פרז- פורס-אינדיה
אליפות העולם לנהגים לאחר המירוץ ה-7 (מתוך 21 מירוצים)
1. ניקו רוזברג- 116 נק'
2. לואיס המילטון- 107 נק'
3. סבסטיאן פטל- 78 נק'
4. דניאל ריקרדו- 72 נק'
5. קימי ראיקונן- 69 נק'
אליפות העולם לקבוצות לאחר המירוץ ה-7 (מתוך 21 מירוצים)
1. מרצדס- 223 נק'
2. פרארי – 147 נק'
3. רד-בול- 130 נק'
4. וויליאמס- 81 נק'
5. פורס-אינדיה- 42 ק'
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות