סקודה בעוד קדימון לקודיאק החדש - אוטו

סקודה בעוד קדימון לקודיאק החדש

היצרן הצ'כי משחרר מעט נתונים לרכב הפנאי ומוסיף צילומים

סקודה תחשוף ב-1 לספטמבר בברלין את רכב הפנאי החדש שלה, קודיאק. בניגוד ליטי הקטן ממנו, הנקרא על שמו של איש השלג המיתולוגי, "קודיאק" הוא שמו של בעל חיים הקיים בטבע (ליד אלסקה); זהו תת-מין ענק של הדוב החום, למעשה גרסת ענק לגריזלי (מצדו דוב ממש לא קטן).
לקראת האירוע, משחרר היצרן הצ'כי פרטים וצילומים לרכב שערך מעין הופעת בכורה (עם "הסוואה") בסיום הטור דה פראנס.
הקווים המובילים את הקודיאק הם של קונספט VisionC (משנת 2014) – המבטא את "השפה העיצובית" החדשה של סקודה; על בסיסה עוצב הסופרב, וממנו יצא קונספט VisionS (משנת 2016), שהוא הבסיס לרכב הפנאי הזה.
הממדים והמיצוב של הקודיאק ממקמים אותו בחבורת רכבי הפנאי הבינוניים; מתחרה ישיר ליונדאי סנטה פה וקיה סורנטו, למשל (ובהקשר של קונצרן פולקסווגן, גדול מסיאט אטקה החדש). לדגם החדש צפויה גם גרסה עם שבעה מושבים. כיאה לסקודה, הובלט הצד השימושי של הרכב; תא המטען, לדוגמה, יציע נפח בין 720 ל-2065 ליטרים (עם קיפול מושבים מלא), ולקודיאק תהיה היכולת להכיל מטען באורך של 2.9 מטרים כאשר מושב הנוסע הקדמי מקופל (אופציה בתשלום).
בשלב זה פרסמה סקודה שתי מערכות בטיחות שיהיו בקודיאק: מצלמות היקפיות וניטור שטחים מתים. עוד מוסרים הצ'כים כי הרכב יצויד במערכת שתסייע לנהג בנסיעה לאחור עם נגרר; המערכת תבצע את התמרון (ההפוך) ותעצור את הרכב אם תזהה עצם בנתיב הנסיעה שלו.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות