רוזברג מנצח בדרמה של ספא (מעודכן) - אוטו

רוזברג מנצח בדרמה של ספא (מעודכן)

אחרי פתיחה דרמטית למירוץ הבלגי, הצליח רוזברג לצמצם את יתרונו של המילטון בדירוג

ניקו רוזברג ומרצדס ניצחו בגרנד-פרי הבלגי הדרמטי שנערך על המסלול ההיסטורי בספא. רוזברג, שהוביל מהזינוק לסיום, צמצם בכך את יתרונו של לואיס המילטון בראש הדירוג ל-9 נק'. עם זאת המילטון, שבגלל החלפת מנועים נענש בזינוק מהמקום האחרון, הצליח לנצל את הדרמות בפתיחת המירוץ כדי לטפס במעלה המיקומים ולסיים במקום השלישי. בהחלט הישג מזהיר.

את עיקר תשומת הלב לפני המירוץ משך מקס וורסטפן ההולנדי שהמסלול הבלגי הוא בערך המירוץ הביתי שלו (אין גרנד-פרי בהולנד). המוני אוהדים הולנדים הגיעו לבלגיה וצבעו את היציעים בכתום. ווורסטפן תגמל אותם במקום השני בהקפות הדירוג. הוא היה בכך לנהג הצעיר ביותר בהיסטוריה שזינק מהשורה הראשונה בפורמולה 1. ואולם אות הזינוק בישר רעות להולנדי הצעיר. הוא פתח מעט פחות טוב מצמד מכוניות הפרארי שמאחוריו, פגע בקימי ראיקונן שמהצד השני נפגע בעצמו מסבסטיאן פטל.
התאונה, הסבסוב של פטל, והשברים שהתפזרו גררו תגובות שרשרת על המסלול עם תקרים ותאונות נוספות, שגררו הכרזה על מכונית קוצבת וירטואלית. מעט אחרי כן, התעופפה מכונית הרנו של קווין מגנוסן במהירות אדירה אל תוך גדר הבטיחות בפניית או-רוג' המפורסמת. בעוד מגנוסן יוצא בצליעה מהמכונית הוכרזה שוב מכונית קוצבת, שגררה את רוב המתחרים לנצל את הזמן להחלפת צמיגים. המילטון שנותר בחוץ הגיע כבר למקום החמישי.

דגל אדום
כאשר אנשי המסלול לא הצליחו לתקן את גדר הבטיחות, המירוץ הופסק עם דגל אדום. כעת יכול היה המילטון (וגם רוזברג שהוביל) להחליף צמיגים בזמנו החופשי מבלי לאבד מקום. עם ההזנקה מחדש הצליח המילטון להתקדם למקום השלישי, כשהוא חולף על פני פרננדו אלונסו במקלארן (שניצל כמו המילטון את הפסקת המירוץ להחלפת צמיגים) וניקו הולקנברג בפורס אינדיאה המפתיעה. הוא לא הצליח לסכן את דניאל ריקרדו ברד-בול, שסיים במקום השני אחרי שהצליח להתחמק מהתקריות בפתיחה.
חמישי סיים סרג'יו פרז בפורס אינדיאה, לפני פטל שהצליח להתקדם חזרה אחרי הפתיחה הנוראה. אלונסו, שסיים שביעי, היה יכול להיות מרוצה אחרי פתיחה נוראה של סוף השבוע עם תקלות חוזרות ונשנות במנוע (הוא לא השתתף במקצה הדירוג). ואטרי בוטאס (וויליאמס) סיים שמיני לפני ראיקונן בפרארי. עבור פרארי הייתה זו בפירוש תוצאה מאכזבת אחרי מקום שלישי ורביעי במקצה הדירוג. ראיקונן, שניהל קרבות גם בהמשך עם וורסטפן המאוכזב (אשר סיים במקום ה-11) התלונן על חסימות לא חוקיות. נראה שהיריבות בין השניים מעלה הילוך.
גרנד פרי בלגיה
1. ניקו רוזברג – מרצדס
2. דניאל ריקרדו – רד-בול
3. לואיס המילטון – מרצדס
4. ניקו הולקנברג – פורס-אינדיאה
5. סרג'יו פרז – פורס-אינדיאה
6. סבסטיאן פטל – פרארי
7. פרננדו אלונסו – מלקארן
8. ואטרי בוטאס – וויליאמס
9. קימי ראיקונן – פרארי
10. פיליפה מאסה – וויליאמס

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון – 232 נק'
2. ניקו רוזברג – 223 נק'
3. דניאל ריקרדו – 151 נק'
4. סבסטיאן פטל – 128 נק'
5. קימי ראיקונן – 124 נק'

אליפות העולם ליצרנים
1. מרצדס – 455 נק'
2. רד-בול – 274 נק'
3. פרארי – 252 נק'
4. פורס-אינדיאה – 103 נק'
5. וויליאמס – 101 נק'
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות