המילטון ממשיך לסגור את הפער - אוטו

המילטון ממשיך לסגור את הפער

המילטון ניצח במכסיקו והקרב על האליפות כבר לוהט

לואיס המילטון נחוש בדעתו שלא לאפשר לניקו רוזברג לזכות בקלות באליפות העולם. כך לפחות זה נראה בגרנד-פרי המכסיקני. למסלול על שם האחים רודריגז, שליד מכסיקו סיטי, הגיע המילטון בכושר שיא ושלט ללא עוררין במקצה הדירוג ובמירוץ כולו. ניקו רוזברג הצליח לסיים שוב במקום השני, וכך הבטיח עוד ניצחון כפול למרצדס. סדר הסיום הזה משמעו שהפער בצמרת הצטמצם ל-19 נקודות - רוזברג יכול לסיים שני גם בשני המירוצים האחרונים ועדיין להיות אלוף, אבל הוא יודע שאסור לו לטעות.
אחרי פתיחה דרמטית בה החליק המילטון מהמסלול (אך לא איבד את המקום הראשון), רוזברג היה מעורב במגע עם מקס וורסטפן ברד-בול ומאחור התרחשה תאונה רבת משתתפים, היה המירוץ במכסיקו רגוע למדי. לאורך רוב המירוץ רדף וורסטפן אחרי רוזברג שבמקום השני, כולל ניסיון עקיפה על הבלמים שהסתיים בירידה מהמסלול וחזרה למקום השלישי, עד שהנהג הצעיר היה צריך להוריד את הקצב ולהתחיל לשמור על הצמיגים שלו, שהיו כבר בלויים למדי בגלל החלפה מוקדמת.
לקראת הסיום עלה שוב המתח כשפטל, במקום הרביעי, סגר על וורסטפן, ומאחורי שניהם מגיע בן קבוצתו של וורסטפן, ריקרדו, ומאיים גם כן בעקיפה של הרגע האחרון. פטל ניהל מירוץ מבריק, עם החלפת צמיגים אחת, אחרי תקר בהתחלה והחל לוחץ על וורסטפן עם הצמיגים העייפים. באחד מנסיונות העקיפה של פטל וורסטפן שגה, בלם מאוחר, ירד מהמסלול אבל הצליח לחזור לפני פטל על ידי כך ש"חתך פניה". במקרה כזה התקנות קובעות כי עליו לוותר ולתת לפטל להשלים את העקיפה - וכך גם הורתה לו הקבוצה לעשות. אבל וורסטפן לא הקשיב להוראות הקבוצה, ועיכב את פטל במטרה לעזור לדניאל ריקרדו לסגור את הפער על פטל. ריקרדו ניסה לעבור את פטל, שההודעות בקשר הבהירו כמה הוא זועם על התרגיל השקוף, ואף נוצר מגע בין המכוניות, ואולם פטל הצליח לשמור על המקום הרביעי עד לסיום. עונש של חמש שניות לוורסטפן - עונש מקובל במקרה שבו ירידה מהמסלול אפשרה/מנעה עקיפה - הוריד את וורסטפן למקום החמישי, והריצה את פטל לחדר ההכנה לעליה לפודיום. שישי סיים קימי ראיקונן בפרארי השנייה אחרי קרב אגרסיבי עם ניקו הולקנברג בפורס-אינדיאה. שמיני סיים ואטרי בוטס לפני חברו לקבוצת וויליאמס פיליפה מאסה. עשירי סיים חביב הקהל המקומי סרג'יו פרז.

הפער בין שני המובילים הצטמצם ל-19 נקודות וכשנותרו שני מירוצים לסיום העונה, הכל עוד פתוח.

גרנד-פרי מכסיקו
1. לואיס המילטון - מרצדס
2. ניקו רוזברג - מרצדס
3. סבסטיאן פטל – פרארי
4. דניאל ריקרדו - רד-בול
5. מקס וורסטפן - רד-בול
6. קימי ראיקונן – פרארי
7. ניקו הולקנברג- פורס אינדיאה
8. ואטרי בוטאס- ווליאמס
9. פיליפה מאסה - וויליאמס
10. סרג'יו פרז - פורס-אינדיאה
אליפות העולם לנהגים
1. ניקו רוזברג – 349 נק'
2. לואיס המילטון - 330 נק'
3. דניאל ריקרדו - 239 נק'
4. סבסטיאן פטל - 192 נק'
5. קימי ראיקונן - 178 נק'

אליפות העולם ליצרנים
1. מרצדס – 679 נק'
2. רד-בול – 422 נק'
3. פרארי – 370 נק'
4. פורס-אינדיאה - 145 נק'
5. וויליאמס - 136 נק'
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות