רוכבים וזוכרים - אוטו

רוכבים וזוכרים

במלאות שלושים לנפילתו של לוחם היס"מ יוסי קירמה ז"ל, בקרב עם מחבל בירושלים, נערך לזכרו מסע אופנועים מיוחד בהשתתפות מאות אופנועים, חברים, בני משפחה ואישי ציבור.

מאות אופנוענים חברי מועדון הארלי דוידסון ומועדון האופנועים הישראלי נרתמו להשתתף במסע רכיבה מיוחד לזכרו של יוסי קירמה, שנהרג בתחילת אוקטובר בפיגוע בירושלים. חבריו ובני משפחתו של קירמה ז"ל חיפשו דרך להנציח את זכרו של לוחם אמיץ ואופנוען מושבע, וחברת אלבר, יבואנית הארלי דוידסון בישראל, הרימה את הכפפה ופרשה את חסותה על אירוע מרשים ומרגש שהייתה לנו את הזכות להשתתף בו

יום ראשון השחור
יום ראשון, ה-9.10.16 התחיל רגיל עבור כולנו, אבל בשעה עשר בבוקר התרסק עולמם של בני משפחת קירמה ממבשרת ציון. מחבל שפתח במסע הרג בגבעת התחמושת נתקל ביוסי קירמה, לוחם יס"מ רכוב על אופנוע משטרתי שהוזנק לעברו. המחבל ירה צרור ופצע אנושות את קירמה. חבריו של הלוחם השיבו אש מדויקת, הצליחו לנטרל את המחבל ולעצור את מסע ההרג שלו, אבל למרבה הצער ולמרות מאמצים כבירים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של יוסי.
 
 

יוסי קירמה ז"ל
רב סמל יוסי קירמה היה בן 29 במותו. ארבע שנים קודם לכן הוא הצטרף ליס"מ כלוחם, ובשנה וחצי האחרונות שירת על האופנועים של יחידת העילית המשטרתית. חבריו ומפקדיו של יוסי מתארים אותו כלוחם אמיץ וחבר אמיתי, ולא מפתיע אותם שהוא חתר למגע עם המחבל, ובגופו מנע פגיעה בחבריו שהצליחו לחסל את המחבל. מספר חודשים קודם לכן זכה קירמה ז"ל בצל"ש על תפיסתו של מחבל אחר שהיה בדרך לביצוע פיגוע דקירה. יוסי הותיר אחריו זוג הורים, שני אחים, אישה ומאות חברים ובני משפחה המומים וכואבים.

רעיון ההנצחה
נפילתו של יוסי קירמה לא הותירה אף אחד אדיש, ואלפי אנשים, מקטן ועד גדול, מהאזרח שברחוב ועד לנשיא המדינה, הגיעו כדי לנחם את משפחתו של יוסי. לכולם היה ברור, כמו שאמרה נוי אלמנתו, שצריך להנציח את זכרו כמו שחי את חייו: על אופנוע, מוקף במשפחה וחברים. כך נולד הרעיון לערוך מסע אופנועים שייצא מביתו ויעבור לאורך כל המקומות בעיר עליהם הגן במשך שנותיו כלוחם. אחד מבני משפחתו, שעובד בחברת אלבר מוטו, פנה עם הרעיון לניסים בנימין, מנכ"ל החברה, שמיד נתן את הסכמתו וברכתו - ומשם כבר הכל החל להתגלגל, תרתי משמע.
 
 

מתארגנים למסע
החסות של חברת אלבר לא הסתכמה רק בכסף - היא רתמה לצורך כך את חברי מועדון הרוכבים של הארלי דוידסון, כשאליהם הצטרפו גם חברי מועדון האופנועים הישראלי שמועדון הארלי הוא חלק ממנו. ההיענות של החברים הייתה מדהימה ובבוקר האירוע הגיעו מאות אופנועים להר איתן, שם נפרשה נקודת ההתארגנות למסע. חבריו של קירמה ז"ל ובני משפחתו ארגנו במקום, בסיוע המשטרה וגורמים אחרים, כיבוד ושתיה כיד המלך וחילקו חולצות ודגלים לכל המשתתפים. לאחר שכולם אכלו ושתו, ניתן תדריך אחרון והמסע יצא לדרך.

הארלי ברייק אאוט
לצורך סיקור האירוע קיבלנו מחברת אלבר אופנוע הארלי דוידסון מדגם ברייק אאוט. האופנוע המרשים הוא מפלצת לא קטנה ששוקל 309 ק"ג (יבש), בעל נפח מנוע של 1,690 סמ"ק, צמיג קדמי בקוטר "21 ואחורי בקוטר "18 וברוחב 240(!) מ"מ. למרות ממדים אלה, האופנוע הפתיע לטובה: ליכולת בשיוט נינוח ציפינו, אבל כושר התמרון וההשתחלות שלו ברחובות הצרים ובתנועה הסואנת בהחלט היו מעל הציפיות.
  
 

יוצאים לדרך
אחרי התדריך שניתן לרוכבים, יצאה השיירה הארוכה לדרך כשהתחנה הראשונה הייתה מול בית משפחתו של יוסי במבשרת ציון. הרחוב נסתם בנחיל ארוך מאוד של האופנועים כשמול הבית נערך טקס קצר ומרגש לזכרו. לאחר הטקס המשיך המסע ומאות האופנועים, מלווים על ידי רוכבי יס"מ וניידות משטרה, נכנסו לירושלים והרכיבה נמשכה לאורך נתיב של מספר קילומטרים שעבר בין היתר במנהרת הארזים, צומת הגבעה הצרפתית, מנהרת צה"ל, דרך חברון, תלפיות, הקטמונים ועד לנקודת הסיום באצטדיון טדי. לאורך כל ציר המסע נשמר הסדר הודות לעבודת המשטרה, משמעת הרוכבים והסבלנות הראויה לציון של הנהגים שנקלעו בעל כורחם לשיירה. ניתן היה לצפות שבעיר עמוסת בעיות תנועה כירושלים, יחד עם מאות אופנועים שרוכבים בה בטור כל כך ארוך, ייווצרו פקקי תנועה קשים, אולם הסדר המופתי נשמר והמסע עבר בשלום עד לנקודת הסיום.

טקס הסיום
בהפרש של כמה דקות הגיעו כל מאות האופנועים למגרש החניה הגדול שנמצא באצטדיון טדי, שם הוכנו מבעוד מועד שולחנות עמוסים בכיבוד ושתייה. לאחר שכולם מילאו בטנם וחלקו חוויות, החל טקס נאומים בו נשאו דברים השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אביו של יוסי ואלמנתו, ראש מועצת מבשרת ציון ועוד. בשמם של רוכבי מועדון האופנועים הישראלי וכלל הרוכבים שהגיעו לאירוע מכל רחבי הארץ דיבר בני מר, סגן יו"ר המועדון. בין הנאומים גם הופיע הזמר הראל מויאל ששירת בזמנו גם הוא ביס"מ. בתום הנאומים והטקס, התפזרו מאות הרוכבים והמשתתפים לבתיהם תוך שהם מבטיחים לשוב לאותו אירוע גם בשנה הבאה ולהפוך אותו למסורת לזכרו של לוחם אמיץ וחבר יקר.  
 
 
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות