פורמולה 1: המילטון ניצח בגרנד פרי האיטלקי - אוטו

פורמולה 1: המילטון ניצח בגרנד פרי האיטלקי

המילטון ניצח במסלול מונזה - ונטל לראשונה העונה את הובלת האליפות

לואיס המילטון ניצח בגרנד-פרי האיטלקי, במסלול מונזה. בכך הצליח המילטון ליטול את ההובלה באליפות מסבסטיאן פטל, נהגה של פרארי, שסיים במקום השלישי. ואטרי בוטס, חברו לקבוצה של המילטון, סייע להשגת ניצחון כפול למרצדס כאשר סיים במקום השני.

על המסלול המהיר במונזה ציפו כולם ליתרון למכוניות החזקות של פרארי על מרצדס, אולם בסופו של דבר הצליחה הקבוצה הגרמנית לייצר פער גדול ומפתיע. אחד מגורמי ההפתעה היה קשור למקצה הדירוג, שכלל גשם סוחף (וגם גרם לדחיות בקיום מקצה הדירוג). המילטון אמנם היה המהיר מכולם, וקבע שיא חדש של הקפות דירוג מהירות - 69 - בעוד שנהגי פרארי התקשו על המסלול הרטוב, על אף שמדובר במסלול הביתי שלהם.
צמד נהגי רד-בול מקס - וורסטפן ודניאל ריקרדו - היו מאחורי המילטון, בעוד שנהגי פרארי הסתפקו במקום השביעי (קימי ראיקונן) והשמיני (סבסטיאן פטל). בשל עונש שקיבלו נהגי רד-בול על החלפת חלקים, נאלצו ריקרדו ו-וורסטפן לזנק מהמקומות 16 ו-13 בהתאמה. בסופו של דבר, מבחינת המיקומים בהזנקה, לצד המילטון זינק לאנס סטרול הצעיר מוויליאמס - כך שהמילטון יכול היה להיות בטוח שהוא ייטול את ההובלה באופן בטוח מתחילת המירוץ. בוטס - שזינק מהמקום הרביעי - עלה בהמשך למקום השני.
בהמשך המירוץ, פטל הצליח למזער נזקים בכך שעקף את ראיקונן - ועלה לבסוף למקום השלישי. יחד עם זאת, הגיבור האמיתי של היום היה ריקרדו, שהצליח לפלס דרכו למעלה ולטפס מהמקום ה-16 עד למקום הרביעי - ובשלבים מסוימים, אפילו איים על מקומו של פטל.
ראיקונן סיים חמישי, לפני אסטבן אוקון. סטרול (וויליאמס), שניהל מירוץ שמרני, הגיע למקום השביעי. פיליפה מאסה, חברו לקבוצה של סטרול, הגיע למקום השמיני. סרג'יו פרז השלים מירוץ מוצלח עבור פורס-אינדיאה, עם מקום תשיעי. וורסטפן, שהיה מעורב ביותר מדי אירועים ותאונות (כולל תאונה עם מאסה שהורידה אותו למקום האחרון בשלבי הפתיחה) סיים במקום העשירי.

גרנד פרי איטליה
1. לואיס המילטון – מרצדס
2. ואטרי בוטס – מרצדס
3. סבסטיאן פטל – פרארי
4. דניאל ריקרדו – רד-בול
5. קימי ראיקונן – פרארי
6. אסטבן אוקון – פורס-אינדיאה
7. לאנס סטרול – וויליאמס
8. פיליפה מאסה – וויליאמס
9. סרג'יו פרז – פורס-אינדיאה
10. מקס וורסטפן – רד-בול

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון -238 נק'
2. סבסטיאן פטל - 235 נק'
3. ואטרי בוטס - 197 נק'
4. דניאל ריקרדו - 144 נק'
5. קימי ראיקונן – 138 נק'

אליפות העולם לקבוצות
1. מרצדס – 435 נק'
2. פרארי – 373 נק'
3. רד-בול – 212 נק'
4. פורס-אינדיאה- 113 נק'
5. טורו-רוסו – 55 נק'

     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות