צ'מפיון מוטורס, יבואנית סיאט לישראל, נערכת לשיווק סיאט איביזה החדשה בתחילת חודש ספטמבר. מדובר לא רק במכונית חשובה למותג, אלא גם לשוק המקומי כולו – אחרי שהדגם היוצא היה, בתקופה האחרונה, למכונית הסופרמיני הנמכרת ביותר בארץ. האיביזה עשתה זאת בין היתר בזכות תג מחיר מושך – רשמית עמד המחיר על 86,000 שקלים לגרסה האוטומטית, אבל היו לא מעט מבצעים בהם הוצע הרכב במחיר נמוך יותר. קרוב לוודאי שסיאט תרצה לשמור על המעמד התחרותי של האיביזה, אך כנראה שמחיר הדור החדש יהיה מעט גבוה יותר.
צילום: מנהל
האיביזה החדשה שומרת על אורך כמעט זהה לשל הקודמת, אבל רחבה ממנה משמעותית (ב-8.5 ס"מ, 178 ס"מ בסך הכל) ובסיס הגלגלים גדל משמעותית (ב-9.5 ס"מ ל-256.5 ס"מ). שלא כבעבר, האיביזה החדשה תוצע רק במרכב חמש דלתות.
בסיאט מתכוננים להשיק את האיביזה החדשה במבחר רמות גימור עשיר, כאשר את רובן ישרת מנוע ה-1.0 ל' (שלושה צילינדרים) המוגדש שכבר פגשנו בעבר. הוא מייצר 95 כ"ס בגרסה הידנית (חמישה הילוכים) ו-115 כ"ס בגרסה האוטומטית, שלה תיבה דו-מצמדית (7 הילוכים). ההאצה למאה קמ"ש בגרסה האוטומטית תארך 9.4 ש' (10.9 ש' בידנית), הציון הירוק שלה הוא 4 (6) וצריכת הדלק הממוצעת הרשמית היא 21.2 ק"מ/ל' בשתיהן. כן תוצע גרסה עם מנוע 1.5 ליטר ("איוו") עם 150 כ"ס ותיבה ידנית. כרגע זו הגרסה החזקה במבחר והיא מבטיחה 215 קמ"ש מרביים והאצה ל-100 קמ"ש ב-7.7 ש'.
צילום: מנהל
הגרסה הידנית של סיאט איביזה תוצע ברמת גימור רפרנס ואילו האוטומטית תוצע בשלוש רמות גימור: רפרנס, סטייל ו-FR. בגזרת אבזור הבטיחות תוצע האיביזה עם מערך בלימה אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית בכל רמות האבזור. רמת האבזור הבסיסית, רפרנס תוצע עם מערכת מולטימדיה, ושתי רמות האבזור הגבוהות יותר יקבלו מערכת מולטימדיה משודרגת (מסך "8, ממשקי אפל ואנדרואיד) ובקרת אקלים.
צילום: מנהל