המילטון חוגג במונטריאול - אוטו

המילטון חוגג במונטריאול

מרצדס חוזרת לתמונה עם ניצחון כפול וקל למדי בקנדה, והמילטון משווה שיא של סנה

לואיס המילטון ניצח בגרנד פרי של קנדה שנערך באי נוטרדאם במונטריאול. ואטרי בוטס, חברו לקבוצה, סיים שני והעניק למרצדס ניצחון כפול. במירוץ זה לא רק שמרצדס נראתה מצוין, פרארי הייתה חיוורת בהשוואה, כאשר דניאל ריקרדו מרד בול מסיים שלישי. המילטון אוהב את המסלול המיוחד של מונטריאול בו השיג ב-2007 את הקפת הדירוג המהירה הראשונה שלו ואת ניצחונו הראשון. בהקפות הדירוג השנה הוא היה מהיר משמעותית מהיתר – והשווה את הישגו של הגיבור האישי שלו, איירטון סנה, עם 65 פעמים בהן זינק מהמקום הראשון.
הכרעה מוקדמת
דומה שהמירוץ בקנדה הוכרע כבר בהקפה הראשונה. המילטון זינק היטב ופרץ קדימה, בעוד מקס וורסטפן מצליח לטפס מהמקום החמישי ועד לשני – כשבדרך הוא פוגע בפרארי של סבסטיאן פטל. הנהג של פרארי לא רק שאיבד מקומות אלא נאלץ בהמשך להיכנס להחלפת כנף קדמית ועימה החלפת צמיגים מוקדמת. פטל חזר למסלול הרחק מאחור, במקום ה-18, ומחוץ לתמונה. עוד אירועים בהקפה הראשונה: תאונה של פיליפה מאסה, קרלוס סיינז ורומן גרוזן שגררה הוצאת מכונית קוצבת. מיד לאחר כן הוכרזה מכונית קוצבת וירטואלית כאשר וורסטפן נאלץ לפרוש מהמקום השני בשל תקלה במכונית של רד בול.
משלב זה ברח המילטון קדימה כאשר. בהמשך ניצל גם את העובדה שחברו לקבוצה, בוטס, לא הצליח לעקוף את אסטבן אוקון המפתיע בפורס אינדיה, שבחר בהחלפת צמיגים מאוחרת. אחרי אותה החלפת צמיגים, הצליח אוקון לחזור למקום החמישי, כאשר חברו לקבוצה סרג'יו פרז נמצא לפניו, אך לא מצליח לתקוף את ריקרדו שניהל מירוץ סולידי במקום השלישי. אוקון רצה לעבור והקבוצה ביקשה מפרז שייתן לו אך זה לא הסכים לוותר. בסופו של דבר היה זה פטל שניצל את הקרב בין השניים.
בתום מירוץ מרשים הוא הצליח לעקוף את שניהם בהקפות הסיום בתמרונים נועזים ולבסוף סיים רביעי. קימי ראיקונן, שהיה רוב המירוץ לפני פטל, סבל מבעיה בבלמים האחוריים ונאלץ להסתפק במקום השביעי, לפני ניקו הולקנברג ברנו. במקום השמיני סיים הגיבור המקומי, לאנס סטרול הצעיר, שהצליח סוף סוף לזכות בנקודות ראשונות בתום מירוץ טוב. סייעה לו כמובן הפרישה הכואבת של פרננדו אלונסו, שכבר הריח את הנקודות. הוא פרש בשלבי הסיום בגלל תקלה, כמעט רגילה, במנוע הונדה. בדרך שאינה מקובלת, אלונסו יצא ליציע וזכה לחיבוקים מהקהל.
מזעור נזקים
הניצחון השישי של המילטון בקנדה צמצם את הפער של פטל בפסגה ל-12 נקודות. אבל מבחינת פטל תוצאות המירוץ היו הישג, לאחר שהצליח לצבור נקודות בסוף המירוץ שתחילתו נראתה עבורו כמו אסון.
גרנד פרי קנדה, מונטריאול, 11.6.17
1. לואיס המילטון – מרצדס
2. ואטרי בוטס – מרצדס
3. דניאל ריקרדו – רד בול
4. סבסטיאן פטל – פרארי
5. סרג'יו פרז – פורס אינדיה
6. אסטבן אוקון – פורס אינדיה
7. קימי ראיקונן – פרארי
8. ניקו הולקנברג – רנו
9. לאנס סטרול – וויליאמס
10. רומן גרוז'אן – האס
אליפות העולם לנהגים, לאחר 7 מירוצים (מתוך 20)
1. סבסטיאן פטל – 141 נק'
2. לואיס המילטון – 129 נק'
3. ואטרי בוטס – 93 נק'
4. קימי ראיקונן – 73 נק'
5. דניאל ריקרדו – 67 נק'
אליפות העולם ליצרנים, לאחר 7 מירוצים (מתוך 20)
1. פרארי – 222 נק'
2. מרצדס – 214 נק'
3. רד בול – 112 נק'
4. פורס אינדיה – 71 נק'
5. טורו רוסו – 29 נק'
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות