בוטס מנצח באוסטריה - אוטו

בוטס מנצח באוסטריה

נהגה של מרצדס גבר על פטל בפרארי בתום קרב מותח באוסטריה

ואטרי בוטס זכה בניצחונו השני העונה, כאשר סיים ראשון בגרנד פרי האוסטרי שנערך ברד בול רינג בספילברג. בוטס ניצח לאחר שניהל קרב צמוד ומותח בהקפות האחרונות עם סבסטיאן פטל בפרארי שסיים שני. עם זאת, עבור פטל מדובר בהישג בקרב על האליפות מכיוון שהפער בינו ובין המילטון שסיים רביעי גדל ל-20 נקודות.
בוטס היה המהיר בהקפות הדירוג בעוד המילטון, שסבל מעונש הורדה של חמש מקומות בגלל החלפת תיבת הילוכים, פתח מהמקום השמיני. הנהג הפיני זינק למירוץ באופן נפלא – כל כך טוב עד שפטל ודניאל ריקרדו היו בטוחים שפסל ואף התלוננו על כך. בתחילת הדרך פתח בוטס פער משמעותי על פטל, אך זה הצטמצם בהקפות האחרונות. נהגה של פרארי היה בטוח שאם המירוץ היה נמשך הקפה נוספת הוא היה מצליח לעקוף.
ריקרדו ברד בול, שסיים שלישי, ניהל אף הוא מירוץ מצוין, עקף בשלבי הפתיחה את קימי ראיקונן והתגונן בהקפות האחרונות מפני מתקפה של המילטון, שהסתפק כאמור במקום הרביעי. עבור ריקרדו היה זה חשוב לסיים בשלישיית הצמרת ועל הפודיום במירוץ הבית של הקבוצה שלו, וזה גם המירוץ החמישי שהוא מצליח לעשות זאת. ריקרדו היה נקודת האור של הקבוצה אחרי שמקס וורסטפן פרש בשל תאונה שאירעה בפנייה הראשונה בינו לבין פרננדו אלונסו (מקלארן) ודניאל קוויאט (טורו רוסו). למקום החמישי הגיע קימי ראיקונן, ונראה שהמירוץ שלו הוקרב על-ידי קבוצת פרארי באמצעות החלפת צמיגים מאוחרת, כדי לעכב את בוטס ולסייע לפטל במרדף.
רומן גרוז'אן (האס) סיים במפתיע במקום השישי לפני צמד נהגי פורס אינדיה סרג'יו פרז ואסטבן אוקון. במקום התשיעי והעשירי סיימו צמד נהגי וויליאמס פיליפה מאסה ולאנס סטרול. שניהם מזערו נזקים אחרי מקצה דירוג מאוד מאכזב.
גרנד פרי אוסטריה
1. ואטרי בוטס – מרצדס
2. סבסטיאן פטל – פרארי
3. דניאל ריקרדו – רד בול
4. לואיס המילטון – מרצדס
5. קימי ראיקונן – פרארי
6. רומן גרוז'אן – האס
7. סרג'יו פרז – פורס אינדיה
8. ואסטבן אוקון – פורס אינדיה
9. פיליפה מאסה – וויליאמס
10. לאנס סטרול – וויליאמס
אליפות העולם לנהגים
1. סבסטיאן פטל –171 נק'
2. לואיס המילטון – 151 נק'
3. ואטרי בוטס – 136 נק'
4. דניאל ריקרדו – 107 נק'
5. קימי ראיקונן – 83 נק'
אליפות העולם לקבוצות
1. מרצדס – 287 נק'
2. פרארי – 254 נק'
3. רד בול – 157 נק'
4. פורס אינדיה – 89 נק'
5. טורו רוסו – 40 נק'

     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות