הלאס ראלי: יש פודיום - אוטו

הלאס ראלי: יש פודיום

שני הצוותים הישראליים סיימו את המירוץ המפרך – ויש גביע

אמש (ראשון) הגיעה תחרות ה"הלאס ראלי" לסיומה, אחרי שבעה ימים וכ-1700 ק"מ. צוות פרל-פנגו זוכה בגביע אחרי שהעפיל למקום השלישי, בעוד שדורון וינטר סיים על סף הפודיום, אבל חזר הביתה הפעם עם הרבה כבוד, על הסיום במעלה הטבלה.
דורון וינטר, התחרה במרוץ על אופנוע, בקטגורית M3 (אופנועים בנפח 451-600 סמ"ק) מול כשלושים רוכבים אחרים. אחרי מירוץ רב תהפוכות, כולל קנס של 29 דקות בגלל חריגה מהמהירות בקטע מוגבל ביום האחרון(!) של המירוץ, סיים דורון חמישי. אילולי הקנס, היה דורון מסיים במקום השלישי, בו החזיק רוב המירוץ.
לעומתו הצליח צוות פרל-פנגו, עם דני פרל כנהג ואיתי מולדבסקי כנווט, להימנע מקנסות מיותרים ולסיים על הפודיום – במקום השלישי. הם התחרו בקטגוריה B (כלי צל"צ) מול 11 מתחרים, ולמרות לא מעט קשיים לאורך הדרך, הצליחו לשמור על קצב יציב ומהיר ולסיים, כאמור, במקום השלישי.
מדובר בהישג מכובד נוסף לשני הצוותים, שבשנים האחרונות מתברגים בעקביות בצמרת מירוצי השטח מסוג זה באירופה. מכובד במיוחד לאור הקשיים הלוגיסטיים הנובעים מהמרחק, שמשפיע גם על יכולתם להגיע עם סיוע לוגיסטי מאסיבי כמו חלק מהמתחרים. דורון, למשל, הגיע לבדו, בלי סיוע לוגיסטי, מה שאמר שבסוף יום רכיבה מפרך היה צריך לטפל באופנוע בעצמו.
דורון וינטר: "זה היה השיגור המוצלח ביותר שלי עד כה. הפודיום שחמק לי מבין אצבעותיי הוכיח לי שוב שהמורכבות והשבריריות של הספורט הזה היא מה שגורמת לי לאהוב אותו כל כך. אני מתעקש להיות מופע של איש אחד, שבנוסף למטלות הרכיבה והניווט הקשות, גם צריך לטפל באופנוע בעצמי. אמנם אני חוזר הביתה בלי גביע, אבל זה לא משנה כהוא זה את החוויה המדהימה שעברתי השבוע".
דני פרל ואיתי מולדבסקי, מצוות פרל-פנגו: "לראות את כמות המתחרים האדירה הזו ממתינה על קו הזינוק לפני המירוץ זו הרגשה מטורפת... מירוצי ראלי רייד כאלו מצריכים לא רק יכולות נהיגה אלא גם יכולות מנטליות, כל שניה שאתה לא מרוכז עלולה לגרום לטעות כקריטית ולכן חשיבות האסטרטגיה במירוצים כאלו גבוהה מאוד".

תודות
דורון וינטר – מנהל צוות: רני שוקלנדר (שוקו). תומכים: ד.ל.ב מוטוספורט, מוסך "אופרוד", מצלמות אקסטרים "קונטור", "אננס גלובל", צמיגי "גולדן טייר", "אבנוע".
צוות פרל – מנהל צוות: עומר פרל. נותני חסות: פנגו. תומכים: פולאריס נתניה, "אננס גלובל", גרון סנטר.

     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות