פיאט טיפו האצ'בק בישראל - מ-110 אלף שקל - אוטו

פיאט טיפו האצ'בק בישראל - מ-110 אלף שקל

חברת סמל"ת, יבואנית פיאט, משיקה בישראל גרסת מרכב שנייה לטיפו - האצ'בק עם חמש דלתות - וגם מערכות בטיחות מתקדמות

יבואנית פיאט לישראל, חברת סמל"ת, מתחילה בשיווק גרסת חמש הדלתות (האצ'בק) של פיאט טיפו (Tipo). זה קורה מעט מאוחר מהצפוי, כשנה לאחר שנחתה כאן הטיפו סדאן. מחיר הגרסה החדשה גבוה מסדאן מקבילה, אם כי בתקופת השקה יוצע מחיר מוזל לאחת הגרסאות.
גרסת ההאצ'בק מציעה את אותה הפלטפורמה ואותו בסיס גלגלים, אך כצפוי קצרה משמעותית - 437 ס"מ, 16 פחות מהסדאן. ההבדל מתרכז בתא המטען, שגם קטן בהתאם - 380 ליטר לעומת 520 בסדאן.
הטיפו האצ'בק מוצעת ברמת אבזור גבוהה יותר מהסדאן, ומכונה "ספורטיבו" (Sportivo). לרשימת האבזור הנאה מצטרפות מערכות בטיחות מתקדמות - בלימת חירום אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית. חבילת הבטיחות משדרגת את הטיפו גם בציון הבטיחות - עם ארבעה כוכבים ב-Euro NCAP לעומת שלושה בלבד בסדאן. בגלל שהיא מכוונת יותר למערב אירופה, גם גימור הפנים והריפוד נאים יותר.

עם זאת הטיפו חמש דלתות תהיה כאמור גם יקרה יותר מאחותה המשפחתית, ולא תוצע גם בגרסת בסיס פחות מצוידת (1.4 ליטר בנזין עם 95 כ"ס בסדאן). הדגם הזול בהיצע, 1.4 ליטר טורבו-בנזין עם 120 כ"ס ותיבת שישה הילוכים ידנית, מאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 9.6 שניות ועולה 110 אלף שקל, 20 אלף יותר מסדאן בסיסית וחלשה יותר.
גרסת 1.6 ליטר בנזין (בלי מגדש, 110 כ"ס) מוצעת עם תיבת שישה הילוכים אוטומטית, מאיצה מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 11.5 שניות ועולה 116 אלף שקל - 8,000 יותר מסדאן מקבילה (עם זאת ההאצ'בק תוצע ב-110 אלף ב"מחיר השקה". כן תוצע גרסת 1.6 ליטר טורבו-דיזל (120 כ"ס, 10.2 שניות) עם תיבה רובוטית דו-מצמדית במחיר של 130 אלף שקל.
אבזור המותרות כולל - בדומה לסדאן - חישוקי "16 קלים, מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך "7 (גדול מבסדאן) וחיבור בלוטות', כמו גם בקרת אקלים. גרסת סטיישן של הטיפו צפויה להשלים את המבחר בישראל בהמשך השנה.
גרסת הסטיישן - בהמשך השנה
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות