מעלים הילוך: משרד התחבורה מגדיל קנסות על עברות תנועה - אוטו

מעלים הילוך: משרד התחבורה מגדיל קנסות על עברות תנועה

בניסיון להגביר את ההרתעה, יוגדלו קנסות על עברות תחבורה שמוגדרות כחמורות, כגון אי ציות לרמזור אדום, רכיבת אופניים על מדרכות ועוד

החל ממחר, יום שישי 24.3, יוגדלו קנסות המוגדרות על-ידי המחוקק כחמורות, בניסיון להניא אנשים מביצוען.
הגדלת הקנסות תתקיים בהתאם לצו חדש שנחתם בידי ישראל כץ, שר התחבורה והמודיעין (שמשום מה השמיט מתוארו את החלק של "הבטיחות בדרכים"), שהצהיר גם כי השינויים יאפשרו ענישה מהירה יותר של נהגים עבריינים, בסמוך למועד ביצוע העבירה.
כך הקנס על אי-ציות לרמזור אדום יגדל מ-1,000 שקלים ל-1,500 שקלים (ו-10 נקודות); הקנס על רכיבת אופניים על מדרכה יגדל מ-100 שקלים ל-250 שקלים; רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל המותר (16 ומעלה) או על אופניים לא תקניים (עם מנועים מחוזקים, מצערת מלאה וכד') תגרור קנס של 1,000 שקלים, במקום העמדה לדין כיום.
גם האופניים החשמליים על הכוונת
בנוסף, על נהג שייתפס בנסיעה מעל המהירות המותרת בדרך עירונית (בין 31 ל-40 קמ"ש מעל המותר) ובין עירונית (בין 41 ל-50 קמ"ש מעל המותר), יוטל קנס של 1,500 שקלים במקום העמדה לדין; זאת בנוסף ל-10 הקודות.
הקנס על נסיעה בכלי רכב שתוקף רישיונו פג לפני עד שישה חודשים, יעלה מ-750 שקלים ל-1,000 שקלים; נסיעה ברכב שרישיונו פג לפני יותר משישה חודשים תגרור העמדה לדין (בנוסף ל-6 נקודות). גם הקנסות על עומס יתר הוחמרה – נהג שייתפס מוביל בעומס יתר של 15%-25% יועמד לדין, במקום קנס בגובה 1000 שקלים שהיה נהוג עד עתה. באותו הקשר, הוגשה לוועדת הכלכלה הצעה להוספת 8 נקודות על הקנס הכספי.
ממשרד התחבורה נמסר כי הגדלת הקנסות מהווה נדבך נוסף במסגרת המלחמה של המשרד בתאונות הדרכים, במקביל לצעדים שנוקט המשרד כגון הכוונה לחייב התקנת מערכות בטיחות מתקדמות בכל רכב חדש.
שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות