זהה את האתר - וזכה בפרס (חודש מרץ) - אוטו

זהה את האתר - וזכה בפרס (חודש מרץ)

כמדי חודש, אנחנו מפרסמים תמונת אתר, מבקשים מכם לזהות את המקום - ומעניקים פרס לזוכה יחיד ומאושר

זהו היכן צולמה התמונה, ותוכלו לזכות בכלי בישול לשטח מתנת Guro בשווי כולל של 930 שקלים. את הזיהוי יש לשלוח
ל-avivi@auto.co.il עד 25 למרץ. יש להשאיר פרטי התקשרות (שם מלא ומספר טלפון).
מבנה הבטון הנישא והמיושן למראה הצליח לבלבל חלק מהקוראים שלנו, שניחשו כי מדובר במבני משטרה בריטיים שונים ברחבי הארץ. האמת היא שקל להבין את הבלבול - מדובר במבנה מתקופת המנדט הבריטי, שהיה אמור גם להגן על תושביו והסביבה, ולכן דומה בצורתו למבני משטרה מאותה תקופה. אבל כמו שזיהו רבים וטובים, לא מדובר במבנה משטרה, אלא ב"מגדל הדבורים" שנמצא מול קיבוץ דליה, ברמות מנשה. המבנה נבנה בנובמבר 1938, וחצי שנה מאוחר יותר הוקם בצמוד אליו קיבוץ דליה, במסגרת מפעל "מגדל וחומה". בהמשך עבר הקיבוץ מערבה אל מיקומו הנוכחי, והמגדל שימש כבית לשומר השדות, כפי שסיפר לנו ארז, אחד המזהים, שסבו מילא תפקיד זה לפני 70 שנה! השם "מגדל הדבורים" ניתן למבנה משום שסמוך אליו הוצבו הכוורות של קיבוץ דליה.
המגדל עצמו נמצא בשטח פרטי, והכניסה אליו היא בתיאום (יש שלט במקום עם מספר טלפון), אך האזור כולו מלא שכיות חמדה ומסלולי טיול מרהיבים - במיוחד בעונה זו של השנה. אז לא משנה אם אתם על רכב שטח, אופניים או ברגל - קחו לעצמכם איזה יום יפה וצאו לטייל באזור!

הזוכה בג'קט סופטשל של מרמוט מדגם גרוויטי, אטום לרוח ולמים, בשווי 1,130 שקלים הוא שחר אילתי.

הפרס החודש – כלי בישול לשף השטח: פלטת צליה דו-צדדית מברזל יצוק, בגודל 42x23 ס"מ, הניתנת לשימוש על כיריים או גחלים (200 שקלים); קומקום חליטה יפני מדגם שינגה, עשוי יציקת ברזל ועם ציפוי אמייל פנימי, מגומר בעבודת יד (230 שקלים); סכין שף כרומה P-18 מסדרת type 301, עם להב באורך 20 ס"מ וידית פלדה. הלהב עשוי פלדת 301 יפנית ומושחז בעבודת יד
(500 שקלים).
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות