מרצדס E קלאס קבריולה – בישראל בדצמבר - אוטו

מרצדס E קלאס קבריולה – בישראל בדצמבר

בתערוכת ז'נבה הקרובה תציג מרצדס את מהדורת הקבריולה של ה-E קלאס

חודשיים חודשים אחרי שהוצגה גרסת הקופה בדטרויט, תשלים מרצדס את פורטפוליו הגרסאות של ה-E עם הקבריולה שתוצג בתערוכת ז'נבה. גרסה זו תצטרף לסדאן, סטיישן, סטיישן-פנאי וכאמור, הקופה.
כמיטב המסורת, גם ה-E קבריולה החדשה תצויד בגג-רך בעל מנגנון קיפול חשמלי. לגג רך יתרון על פני גג קשיח בתחומי המשקל הכללי, הנמכת מרכז הכובד והעיצוב. אך הוא מקשה על השגת בידוד רעשים טוב. כדי לספק ליושבי ה-E קבריולה בידוד רעשים ראוי, ציידה מרצדס את ה-E בגג עם שכבת בידוד אקוסטית מיוחדת, כמו ב-S קבריולה. הגג נפתח ונסגר בתוך 20 שניות, וניתן לעשות זאת תוך כדי נסיעה במהירות של 50 קמ"ש. והוא אפילו לא גוזל יותר מדי נפח בתא המטען – 385 ליטר כשהגג סגור, ו-310 ליטר כשהגג פתוח. את הגג ניתן להזמין באחד מארבע גוונים (שחור, אדום, כחול או חום).
בדומה לגרסת הקופה, גם גרסת הקבריולה מתבססת כעת על רצפת E קלאס – ולא על רצפת ה-C קלאס, כפי שהיה בדור הקודם (וב-20 השנים האחרונות). המשמעות היא שה-E קבריולה החדשה גדולה משמעותית מקודמתה – הן מבחוץ והן מבפנים. בסיס הגלגלים (287 ס"מ) ארוך משל הדגם הקודם ב-11 ס"מ (וקצר משל E קלאס סדאן ב-7 ס"מ), המרכב ארוך ב-12 ס"מ (482.5 ס"מ), רחב ב-7.5 ס"מ (כעת 186 ס"מ) וגבוה ב-3 ס"מ (143 ס"מ) – אם כי נמוך מגרסת הקופה ב-4 ס"מ. גם תא הנוסעים גדול ומרווח יותר מבעבר.
בנוגע ליחידות ההנעה, מרצדס לא מפרטת באופן רשמי – אך מציינת כי הדגם יוצע עם מנועי בנזין ודיזל, תיבה אוטומטית עם בעלת תשעה יחסי העברה ואפשרות בחירה בין הנעה אחורית או כפולה. סביר להניח כי היצע המנועים כאן יהיה זהה לזה של גרסת הקופה, עם הספקים הנעים בין 184 כ"ס ל-333 כ"ס בגרסאות ה'רגילות', ו-401-612 כ"ס בגרסאות הביצועים שתוצגנה בהמשך. נתוני ביצועים לא פורסמו בשלב זה.
כמו בגרסת הקופה, גם מתלי ה-E קבריולה מונמכים ב-1.5 ס"מ ביחס לגרסת הסדאן, ומרצדס מציינת כי במצבם הבסיסי הם מכוילים לנוחות. כאופציה יוצעו בולמי זעזועים אדפטיביים, או קפיצי אוויר. מערך אביזרי הנוחות והבטיחות צפוי להיות דומה לזה של שאר גרסאות ה-E קלאס למיניהן.
ואם אתם רוצים דוגמא לתשומת לב לפרטים, שימו לב לזה: עבור גרסת הקבריולה תוכננו מתזים מיוחדים לשמשה הקדמית, שמתיזים כמות קטנה יותר של מים כאשר הגג פתוח כדי שחלילה לא תגיע טיפה סוררת אל הנוסעים.
כאמור, מרצדס E קלאס קבריולה החדשה תוצג רשמית בתערוכת ז'נבה, שתפתח שעריה לקהל בעוד כשבוע. מכלמוביל, יבואנית מרצדס, נמסר כי שיווק המכונית בישראל יחל בדצמבר 2017.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות