מכה לאובר: השירות יופסק בישראל עוד יומיים - אוטו

מכה לאובר: השירות יופסק בישראל עוד יומיים

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע כי על אובר להפסיק להציע את שירות ההסעות מיום שלישי הקרוב

מכה לשירות הרכב השיתופי של אובר. החברה האמריקאית, שהחלה להפעיל שירות הזמנת נסיעות עם נהגים פרטיים לפני זמן קצר, תיאלץ לחדול משיווק השירות בישראל מיום שלישי הקרוב (29 בנובמבר). זאת לאחר שביהמ"ש המחוזי בתל-אביב הוציא צו מניעה קבוע לשירות.
יישומון אובר מציע שירות הסעות, במסגרתו כל בעל רישיון נהיגה ורכב יכול לתפקד כנהג מונית מזדמן. מי שצריך להגיע ליעד מסוים, מזמין רכב ביישומון, ומשלם לנהג בדומה למונית. בישראל, בגלל האיסור בחוק להסיע נוסעים בתשלום למי שאינו נהג מונית, אובר טענה כי הנהגים יקבלו רק החזר הוצאות בגין השירות - למשל בגין הבלאי לרכב ותצרוכת הדלק - ולמעשה לא ירוויחו כסף.
אלא שתביעה של איגוד נהגי המוניות וחברת גט (שמציעה שירות הזמנות מקוון דומה, אך על-בסיס נהגי מוניות מקצועיים), הובילה לכך ששופט המחוזי איתן אורנשטיין יורה על הפסקת השירות. הפסיקה התקבלה לאחר שהושגה הסכמה בין הצדדים להפסקת השירות, שכונה "אובר דיי" ו"אובר נייט" (אובר יום ואובר לילה).
מכה נוספת
המכה שספגה אובר בישראל, מצטרפת לשורה של כשלים ומחדלים שנקשרו בשמה בתקופה האחרונה. בין היתר מהנדס בכיר בחברה הואשם בהטרדות מיניות, אלפאבט (חברת האם של גוגל) תבעה בטענה לגניבת סודות מסחריים ומפגינים נגד טרמפ טענו כי החברה ניסתה להרוויח על חשבונם בזמן הפגנות.
ואם כל זה לא מספיק, בחודש יוני האחרון מייסד החברה, טראוויס קאלאניק, אולץ לפרוש מתפקיד המנכ"ל לאחר שורה של תקריות - הזכורה שבהן כללה ויכוח קולני בינו לבין נהג אובר. לחברה מונה בינתיים מנכ"ל חדש (דארה קוסראשהי), בתקווה שישיב את אובר למסלול.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות