פטל ניצח, המילטון נלחם - אוטו

פטל ניצח, המילטון נלחם

פטל שלט בגרנד-פרי של ברזיל בעוד המילטון נלחם כדי לטפס מהמקום האחרון לרביעי

סבסטיאן פטל ופרארי נצחו בגרנד-פרי של ברזיל, ממתיקים במשהו את גלולת הפסד האליפות במירוץ הקודם במכסיקו. על המסלול המפורסם באינטרלגוס שליד סאו-פאולו, שלט פטל במירוץ מהזינוק. חברו לקבוצה, קימי ראיקונן, סיים במקום השלישי והבטיח סוף שבוע מצוין לפרארי.

נראה שאירוע המפתח במירוץ הלפני אחרון העונה הייתה התאונה של לואיס המילטון בתחילת מקצה הדירוג. המילטון, שהחליק לתוך קיר המגן, פרש מהמקצה – מה שהביא לכך שאלוף העולם הטרי יזנק מהמקום האחרון (והוא בחר לזנק מרחבת הטיפולים). תאונה מתסכלת במיוחד בהתחשב בכך שהמרצדס היתה מהירה על המסלול הזה – חברו לקבוצה, ואטרי בוטס, הצליח ליטול את המקום הראשון בהקפות הדירוג, לפני פטל. ואולם עם מתן אות הזינוק הצליח פטל לתפוס את המקום הראשון בזכות זינוק טוב יותר, ולבוטס במרצדס לא נותר אלא לרדוף אחריו כל המירוץ. תאונה רבת משתתפים בזינוק סייעה להמילטון, שפתח כאמור מרחבת הטיפולים, לטפס מעלה, ובהמשך הוכיח הבריטי שלא בכדי הוא נחשב לאחד הנהגים הטובים בהיסטוריה. הוא לא ויתר, עקף מתחרה אחר מתחרה – והצליח לטפס עד למקום הרביעי בסיום. בהקפות האחרונות הוא ניסה, בעידוד הקבוצה, לתקוף את ראיקונן בקרב על המקום השלישי, אך ללא הצלחה.

חמישי סיים מקס וורסטפן במירוץ מוצלח יחסית. הוא הקדים את חברו לקבוצת רד בול, דניאל ריקרדו, שהיה מעורב בתאונה בפתיחה, אך הצליח להתאושש ממנה ולהתקדם עד למקום השישי. שביעי סיים הגיבור המקומי, פיליפה מאסה הוותיק, שייפרד מהסדרה בסוף העונה. זה היה מירוץ הפורמולה 1 האחרון שלו בארצו, ובטקס הסיום האמוציונאלי הוא זכה לתשואות רבות. כזכור, מאסה הודיע על עזיבה עוד בשנה שעברה, אך פרישתו של ניקו רוזברג והמעבר של ואטרי בוטס למרצדס, הותירו את מאסה שנה נוספת בוויליאמס. פרננדו אלונסו הביא נקודות נדירות למקלארן במירוץ טוב למדי, שאת רובו בילה במרדף אחרי מאסה. סרג'יו פרז בפורס אינדיה וניקו הולקנברג ברנו השלימו את העשירייה הראשונה.

גרנד-פרי ברזיל
1. סבסטיאן פטל - פרארי
2. ואטרי בוטס – מרצדס
3. קימי ראיקונן – פרארי
4. לואיס המילטון – מרצדס
5. מקס וורסטפן – רד בול
6. דניאל ריקרדו – רד בול
7. פיליפה מאסה – ווליאמס
8. פרננדו אלונסו – מקלארן
9. סרג'יו פרז – פורס אינדיה
10. ניקו הולקנברג – רנו

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון - 345 נק'
2. סבסטיאן פטל - 302 נק'
3. ואטרי בוטס - 280 נק'
4. דניאל ריקרדו - 200 נק'
5. קימי ראיקונן – 193 נק'

אליפות העולם לקבוצות
1. מרצדס – 625 נק'
2. פרארי – 495 נק'
3. רד בול – 358 נק'
4. פורס אינדיה- 177 נק'
5. וויליאמס – 82 נק'

     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות