אוטו - מימון לרכב

לשיחה
עם יועץ
רכב

מימון לרכב

נמצאים בתהליך קניית רכב? המאמר הבא עבורכם. כל המידע אודות אפשרויות מימון לרכב, ערוצי המימון לקניית רכב הקיימים בשוק, מימון בנקאי, מימון חוץ בנקאי ועוד.

קניית רכב, חדש או משומש, דורשת גיוס סכום כסף מכובד, שעומד על עשרות אלפי שקלים ומעלה – סכום שלרוב לא זמין בעובר ושב. פעם היה מקובל לפתוח תוכנית חיסכון כדי לגייס את סכום הכסף הנדרש, אבל בשנים האחרונות נהיה יותר ויותר מקובל להיעזר בהלוואת מימון לרכב. בזכות הקלות שבה אפשר לקבל היום מימון לקניית רכב, לקוחות רבים בוחרים ללוות את הסכום החסר להם ולקנות רכב חדש או רכב יד שנייה.

עבור אלו שתחום המימון לרכב לא לגמרי ברור להם, החלטנו לעשות קצת סדר בדברים, ולרכז את ערוצי המימון הבולטים הזמינים היום לרכישת רכב.

מימון לרכב – בנקאי


הבנקים הם המקור המסורתי למימון גם כשמדובר בקניית רכב. את ההלוואה אפשר לקבל מכל בנק, ולא רק מהבנק שבו מנוהל החשבון.
גובה הריבית שהבנקים גובים עבור מימון רכב תלוי בגורמים רבים: שיעור ההלוואה מסך מחיר הרכב, תקופת ההחזר וההיסטוריה של הלווה עם הבנק (לקוח שמנהל חשבון ענק ונמצא תמיד ביתרה יקבל תנאים טובים יותר מלקוח שכבר הגיע כמה פעמים למינוס). כך או כך, הריבית שמשלמים בהלוואה בנקאית נמוכה בדרך כלל ביחס למקובל במקורות מימון אחרים.


כאמור, אפשר לקחת מימון בנקאי גם דרך בנקים שבהם לא מנוהל החשבון, אך במקרה זה יש צורך להמציא מסמכים המעידים על המצב הפיננסי. נוסף על כך, במקרים שבהם הבנק לא מכיר את עברו הפיננסי של הלווה, לעיתים יהיה קשה יותר להשיג הלוואה או שהתנאים שהבנק יציע יהיו פחות טובים.

היתרונות המרכזיים של שיטת המימון של הבנקים היא היציבות הפיננסית שהבנקים מציעים ותנאי ההלוואה הנוחים יחסית. החיסרון המרכזי הוא שאין מספיק תחרות כיוון שלא תמיד נוח ומשתלם לפנות לבנקים אחרים, וכך מרבית האנשים נאלצים ללוות מהבנק שלהם. חיסרון נוסף הוא שהבנק מכיר היטב את עברו הפיננסי של הלווה, ולעיתים דוחה את ההלוואה רק על סמך קשיים פיננסיים קודמים שכבר אינם רלוונטיים. כמו כן, חשוב לשים לב לכל פרטי העסקה, ולקחת בחשבון שבנקים רבים גובים נוסף לריבית גם עלות "פתיחת תיק" שעלולה לייקר משמעותית את העסקה.

מימון לרכב – חוץ בנקאי


מימון רכב באמצעות הבנקים הוא הדרך המסורתית, אך ממש לא היחידה. קיימים גופים פיננסיים נוספים שדרכם אפשר לקחת הלוואה למימון רכישת רכב, כמו חברות האשראי או חברות מימון המתמחות בנושא.

הליך קבלת ההלוואה בגופים אלו בדרך כלל מהיר וקל יותר, ותנאי ההלוואה לרוב גמישים יותר.

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת מימון או ביטוח כאן תכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר

*-שדה חובה