אוטו - מימון לרכב

לשיחה
עם יועץ
רכב

מימון לרכב

נמצאים בתהליך קניית רכב? המאמר הבא עבורכם. כל המידע אודות אפשרויות מימון לרכב, ערוצי המימון לקניית רכב הקיימים בשוק, מימון בנקאי, מימון חוץ בנקאי ועוד.

קניית רכב, חדש או משומש, דורשת בדרך כלל גיוס סכום כסף מכובד – עשרות אלפי שקלים וצפונה. סכום שלרובנו לא שוכב בעובר ושב. פעם היה מקובל לפתוח איזה חיסכון כדי לגייס את סכום הכסף הנדרש, אבל בשנים האחרונות, במציאות של ריבית נמוכה, נהיה יותר ויותר מקובל להיעזר במימון לרכב – הלוואה – כדי לשלם עבור הרכב. הקלות בה ניתן לקבל היום מימון לקניית רכב, בעיקר חדש, והריבית הנמוכה, היו אחד הגורמים המשמעותיים לגידול במכירות רכב חדש בשנים האחרונות, כאשר לקוחות רבים בוחרים לקבל מימון לסכום החסר להם לקניית רכב חדש, במקום להסתפק ברכב משומש.

עבור אלו שתחום המימון לרכב לא לגמרי ברור להם, החלטנו לעשות קצת סדר בדברים, ולרכז את ערוצי המימון הבולטים הזמינים היום לרכישת רכב:

מימון לרכב - בנקאי


הבנקים הם המקור המסורתי למימון (אחרי ההורים...), ומי שמימנו לאורך השנים מלכים ומדינות, מממנים היום (גם) קניית רכב. את ההלוואה מקבלים בדרך כלל דרך הבנק שלכם, אבל אפשר לפעמים גם לקבל הלוואה מבנק שאתם לא עובדים איתו באופן סדיר. הריבית שתאלצו לשלם תלויה בגורמים רבים: שיעור ההלוואה מסך מחיר הרכב, תקופת ההחזר ובעיקר ההיסטוריה שלכם עם הבנק (לקוח שמנהל חשבון ענק ונמצא תמיד ביתרה יקבל תנאים טובים יותר מסטודנט שחי על פי-אוברדרפט). הריבית שמשלמים בהלוואה בנקאית נמוכה בדרך כלל ביחס למקובל במקורות מימון אחרים.
עד לא מזמן ניתן היה לקבל הלוואה בשיעור של 80% מערך הרכב ואף 100% במקרים מסוימים, אך לאחרונה חלה נסיגה בעניין, וכיום בדרך כלל אפשר לקבל הלוואה למימון כ-60% מערך הרכב.

כאמור, ניתן לקחת מימון בנקאי גם דרך סניפי בנק אחרים ואף בנקים אחרים - שם לא מתנהל החשבון שלכם - אך במקרה זה תדרשו להמציא מסמכים המעידים על מצבכם הפיננסי ואי ההכרות אתכם עלולה להקשות על קבלת ההלוואה או עלולה להוביל לקבלת תנאים פחות טובים.

היתרון של שיטת מימון זו הוא היציבות הפיננסית של הבנקים ותנאי ההלוואה הנוחים, החיסרון הוא הגדלת האובליגו בבנק אליו אתם שייכים והאפשרות שבקשת ההלוואה תידחה בגלל מצבכם הפיננסי המוכר לבנק. כמו כן יש לשים לב האם יש עלות "פתיחת תיק" שעלולה ליקר משמעותית את העסקה.

מימון לרכב - חוץ בנקאי


ישנם גופים פיננסיים נוספים שדרכם ניתן לקחת הלוואה למימון רכישת רכב - חברות האשראי או חברות מימון המתמחות בנושא.

הליך קבלת ההלוואה בגופים אלו בדרך כלל מהיר וקל יותר ותנאי ההלוואה בחברות אלה לרוב גמישים יותר.

מידע אודות מימון חוץ בנקאי במאמר הבא:
מימון חוץ בנקאי

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת מימון או ביטוח כאן תכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר

*-שדה חובה