ליסינג פרטי אוטו - ליסינג רכב חשמלי, היברידי, בנזין ליסינג מימוני

ליסינג מימוני

חברות הליסינג מציעות מגוון עסקאות ליסינג מימוני לעצמאיים או עסקים קטנים. מה זה אומר? ולמי זה כדאי?

מהו ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני הוא מסלול רכישה המאפשר למעשה קניית רכב בעזרת הלוואה. אלא שבניגוד למסלולים בהם לוקחים הלוואה מהבנק, חברת האשראי וכדומה, כאן המימון מגיע מחברת הליסינג עצמה, או מחברה חיצונית איתה היא עובדת. זה חוסך מעט בירוקרטיה, וגם לא מעיק על קווי האשראי הרגילים של הרוכש.

צריך לקחת בחשבון שההלוואה מחברת הליסינג - כמו כל הלוואה - עולה כסף. במקרה של ליסינג מימוני פעמים רבות עלות ההלוואה נבלעת אל תוך מתח הרווחים של חברת הליסינג על הרכב עצמו - הן קונות את הרכב בהנחה משמעותית מהיבואן - כך שהעלות הסופית זהה לשל מחיר המחירון הרשמי של הרכב. אולם חשוב לזכור כי גם במקרים כאלו, יתכן ובקניה ישירה מהיבואן תוכלו לקבל הנחה ממחיר המחירון או תוספת אבזור, בשווי העולה על עלות ההלוואה ממקור אשראי חיצוני.

למה ליסינג מימוני לעסק?

לרוב, ציי רכב בינוניים-גדולים יעדיפו לבצע עסקאות ליסינג תפעולי, הכוללות את התחזוקה השוטפת של הרכב במחיר החודשי. עם זאת, כאשר מדובר בציי רכב של עסקים קטנים או עצמאים, לעיתים אלו יעדיפו לוותר על הנוחות בעסקת ליסינג תפעולי, לדאוג לתחזוקה ולטיפולים לרכבים בעצמם, ובכך לחסוך הוצאות ליסינג בגין שירותים נלווים.

להחזקת צי רכב דרך חברת ליסינג, ולא בבעלות החברה, יתרונות רבים. היא יכולה להתאים לעסקים אשר מעדיפים את הנוחות וה"שקט הנפשי" שמגיעים עם רכב חדש – אחריות, רמת בטיחות גבוהה (לרוב) ועוד, אך מעדיפים מימון חוץ בנקאי כדי לא לתפוס את מסגרת האשראי הבנקאית של העסק. בנוסף, מדובר בפריסת תשלומים נוחה, ולא בהוצאה חד-פעמית גבוהה.

היתרון של עסקים קטנים או עצמאיים בעת בחירה בליסינג מימוני בבד, ולא בשיטה התפעולית, נובע מכך שבשל גודלם הם מסוגלים לבצע את הטיפולים ברכבי החברה בכוחות עצמם, גם מבלי להקצות לכך כח אדם ייעודי ומבלי לגדול מהעובדים זמן רב בעבור כך.

חשוב לציין, המימון לרכב נחשב כהוצאת פחת וניתן לקבל בעבורו הקלות מס.

מה לבדוק?

כבכל עסקת ליסינג, השוואת מחירים דקדקנית מומלצת תמיד. כדאי להשוות את גובה התשלום החודשי כמו גם את העלות הכוללת של העסקה, בה חשוב לכלול עלויות נלוות, כגון עלות פתיחת תיק הלוואה, דרישה לביטוח בחברה ספציפית וכן הלאה.
עסקת ליסינג מימוני אופיינית כוללת שלושה רכיבים עיקריים - תשלום ראשון, תשלומים חודשיים קבועים ותשלום בסוף התקופה (במידה והוחלט להמשיך ולהחזיק ברכב בסוף תקופת החכירה).

בתור עסק, לרוב הנסועה השנתית של הרכבים תהיה גבוהה יחסית. יש לבדוק מהי הגבלת הנסועה של חברת הליסינג, ומהי העלות הנלווה בעבור חריגה מהגבלה זו.

כמו כן, בדקו האם הרכבים שמוצעים לכם מתאימים לאופי העסק וסוג העבודה שמתבצעת בו- האם אתם זקוקים לרכב מסחרי, וואן או טנדר, או שמא ניתן להסתפק ברכבים משפחתיים "סטנדרטיים" אשר לרוב יהיו זולים יותר.

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת ליסינג מימוני או תפעולי כאן תוכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר

*-שדה חובה

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5