ליסינג מימוני

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני הוא מסלול קנית רכב המאפשר פרישת תשלומים על פני זמן ארוך ומבלי להעמיס על מקורות האשראי הרגילים. ממה צריך להיזהר?

ליסינג מימוני הוא מסלול רכישה המאפשר למעשה קניית רכב בעזרת הלוואה. אלא שבניגוד למסלולים בהם לוקחים הלוואה מהבנק, חברת האשראי וכדומה, כאן המימון מגיע מחברת הליסינג. זה חוסך מעט בירוקרטיה, וגם לא מעיק על קווי האשראי הרגילים של הרוכש. צריך לקחת בחשבון שההלוואה מחברת הליסינג - כמו כל הלוואה - עולה כסף. במקרה של ליסינג מימוני פעמים רבות עלות ההלוואה נבלעת אל תוך מתח הרווחים של חברת הליסינג על הרכב עצמו - הן קונות את הרכב בהנחה משמעותית מהיבואן - כך שהעלות הסופית זהה לשל מחיר המחירון הרשמי של הרכב. אולם חשוב לזכור כי גם במקרים כאלו, יתכן ובקניה ישירה מהיבואן תוכלו לקבל הנחה ממחיר המחירון או תוספת אבזור, בשווי העולה על עלות ההלוואה ממקור אשראי חיצוני. כך שהשוואת מחירים דקדקנית מומלצת תמיד. כדאי להשוות את גובה התשלום החודשי כמו גם את העלות הכוללת של העסקה, בה חשוב לכלול עלויות נילוות, כגון עלות פתיחת תיק הלוואה, דרישה לביטוח בחברה ספציפית או טיפולים במוסך ספציפי (במקרה של ליסינג) וכן הלאה.

עסקת ליסינג מימוני אופיינית כוללת שלושה רכיבים עיקריים - תשלום ראשון, תשלומים חודשיים ותשלום בסוף התקופה. את התשלום האחרון ידרש הרוכש לשלם במקרה בו החליט להמשיך ולהחזיק ברכב בסוף תקופת החכירה. אם החליט לגלגל את עסקת הליסינג לרכב חדש או לסיים את העסקה ולהחזיר את הרכב לחברה, הרי שערך הרכב עצמו יכסה בדרך כלל את סכום התשלום האחרון, והוא לא ידרש להוסיף כסף.

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת ליסינג מימוני או תפעולי כאן תוכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר