אוטו - ליסינג פרטי

ליסינג פרטי

ליסינג פרטי טומן בחובו יתרונות רבים, אך גם מספר חסרונות. מתי כדאי ללקוח הפרטי להיעזר בחברות הליסינג בעת רכישת רכב חדש?

מהו ליסינג פרטי?

הליסינג הפרטי לא פרח בארץ בתחילת שנות האלפיים, אך בשנים האחרונות, בעקבות שינוי במיסוי רכבי ליסינג (העלאת שווי השימוש) חלה ירידה במספר העובדים שבוחרים לקחת "רכב מהעבודה", ותחום הליסינג התפעולי התכווץ. זה דחף את חברות הליסינג השונות לחפש תחומי פעילות אחרים שיפצו על הירידה בפעילות הליסינג התפעולי, והן גילו את הלקוח הפרטי.

בערוץ ליסינג הפרטי מתחרות חברות הליסינג, למעשה, על ליבו וכיסו של הלקוח הפרטי מול יבואני הרכב, בעסקאות לרכישת רכב חדש. פעולה זו דחפה את היבואניות להציע תוכניות מימון נדיבות יותר, הן בהיקפן והן בתנאי המימון. התוצאה היא מצב בו נדרש סכום התחלתי קטן יחסית כדי לקנות רכב חדש - מה שתרם לגידול משמעותי במכירות רכב חדש בישראל.
חברות הליסינג מיישמות את הניסיון, הגודל והמערך הלוגיסטי מתחום הליסינג התפעולי כדי להתחרות ביבואנים בתחום מכירת הרכב לשוק הפרטי. כח הקניה הגדול שלהם מקנה להם הנחות בעת קניית הרכב מהיבואן, הנחות שמאפשרות להם להרוויח, לכסות את עלות המימון - ועדיין להציע לא פעם את הרכב במחיר המחירון, או אף מתחת לכך.

יתרונות וחסרונות

היתרונות העיקריים, מבחינת הצרכן, הם מגוון רחב של תוכניות תשלומים, מחיר אטרקטיבי (בחלק מהמקרים) וביצוע כל מרכיבי העסקה במקום אחד.

החסרונות הן שברב המקרים הרכב לא נרשם על שם הרוכש, אלא על שם חברת הליסינג, עניין לו יש שתי משמעויות: 1.במקרה של פשיטת רגל של חברת הליסינג, הרכב עלול להיות מעוקל; 2. אם בתום התקופה הרוכש מחליט להשלים את עסקת הליסינג ולהעביר את הרכב על שמו, הוא נרשם כיד שניה, עם מקוריות ליסינג - מה שיפגע בערך השוק של הרכב.

פרטי-מימוני ופרטי-תפעולי: איך זה עובד?

חשוב לציין, קיימת נטייה לבלבל בין סוגי הליסינג השונים. ליסינג "פרטי" וליסינג "מימוני" הם למעשה שמות שונים לאותה עסקה, ואין כל הבדל משמעותי בין המונחים השונים.

בעסקאות מסוג זה, הלקוח מקבל רכב חדש או רכב משומש מחברת הליסינג, ומחכיר אותו למשך מספר שנים, כאשר ברוב העסקאות מדובר על 3 שנים. בתקופת ההחכרה הלקוח משלם תשלום חודשי קבוע על הרכב, ונושא בהוצאות הנלוות בעצמו. בסוף העסקה עומדות בפני הלקוח שלוש אפשרויות: לרכוש את הרכב מחברת הליסינג, לעבור לעסקת ליסינג חדשה או להחזיר את הרכב ולסיים את ההתקשרות עם חברת הליסינג.

חשוב לציין כי חברות הליסינג מציעות גם מסלולי ליסינג אחרים ללקוח הפרטי, הכוללים גם אלמנטים תפעוליים (ביטוח/טיפולים וכו') עד לליסינג תפעולי מלא, אולם הרוב המוחלט של העסקאות הן עסקאות מימוניות בלבד.

חבילת הליסינג הפרטי-תפעולי מביאה ללקוח הפרטי את מה שהיה עד לא מזמן נחלתם הבלעדית של מחזיקי רכב ממקום העבודה: נוחות ו"אפס דאגה" בכל מה שקשור לאחזקת הרכב, המכוסה במלואה.
היתרון בליסינג תפעולי, בנוסף לאמור לעיל, הוא כי בשל העובדה שקיימת חבילה מקיפה של אחזקה ותפעול הרכב, ניתן לקבוע בדיוק מהי ההוצאה החודשית עבור הרכב. עם זאת, חבילת תפעול מייקרת, מן הסתם, את העלות החודשית של הרכב לעומת ליסינג פרטי בסיסי.

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת ליסינג מימוני או תפעולי כאן תוכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר

*-שדה חובה

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5