ארגון EuroNCAP פרסם היום את תוצאות סבב מבחני הריסוק האחרון שערך. הפעם בחן הארגון ארבעה כלים – הונדה ג'אז, הונדה HR-V ואודי A4 שזכו כולן בחמישה כוכבים, ופולקסווגן קאדי שזכה בארבעה.

הונדה ג'אז – הסופרמיני של היצרנית היפנית זכאית על פי הארגון לחמישה כוכבים. הג'אז השיגה ציון של 85% בהגנה על ילדים, 73% בהגנה על הולכי רגל ו-71% בסעיף אבזור הבטיחות. בהגנה על מבוגרים קיבלה המכונית ציון של 93% - ציון בולט לטובה ביחס למקובל בקטגורית הסופרמיני.

הונדה HR-V – גם רכב הפנאי הקטן של הונדה, שחולק פלטפורמה עם הג'אז, השיג ציון של חמישה כוכבים, למרות ציונים מעט פחות טובים משל הג'אז. 86% בהגנה על מבוגרים, 79% בהגנה על ילדים, 72% בהגנה על הולכי רגל ו-71% בסעיף אבזור הבטיחות.

אודי A4 – הדור החדש למשפחתית הגדולה של אודי השיג גם הוא חמישה כוכבים במבחני הריסוק. הציונים נאים למדי עם 90% בהגנה על מבוגרים, 87% בהגנה על ילדים, 75% בהגנה על הולכי רגל ו-75% בסעיף אבזור הבטיחות.

פולקסווגן קאדי – המסחרי החדש של היצרנית זכאי לארבעה כוכבים – ציון טוב יחסית לקטגוריה המסחרית (הברלינגו/פרטנר הפופולאריים בארץ, השיגו רק שלושה כוכבים). בסעיף ההגנה על מבוגרים הוא השיג ציון של 84% בעוד בהגנה על ילדים הציון הוא 78%. הכוכב החמישי נמנע ממנו בגלל ציון לא מספק בסעיף ההגנה על הולכי רגל (58%, נדרש מינימום 65%) ובסעיף מערכות הבטיחות (68% מינימום 70%).