קל לפספס את מוזיאון המשאיות של חברת ‘תעבורה’ ברמלה. מוזיאון זה לא מפורסם במיוחד ברחבי הרשת, ולא תמצאו עליו יותר מדי אזכורים בכלל – וחבל, כי זה פשוט יופי של מקום. המוזיאון הוקם לפני כשש שנים לכבוד יום ההולדת ה-85 של אברהם (בונדי) לבנת, מייסד קבוצת תעבורה, המייבאת מותגים רבים של משאיות, אוטובוסים וכלי עבודה כבדים, לצד היותה חברה ענקית להובלה ולוגיסטיקה בישראל.

צילום: גיא רוטקופ
המוזיאון הוקם לפני כחמש שנים לכבוד יום ההולדת ה-85 של אברהם (בונדי) לבנת, מייסד הקבוצה

המוזיאון פתוח כל יום, כולל שבת, כאשר כל מה שצריך לעשות הוא להגיע למשרדי תעבורה, להגיד שבאתם לבקר במוזיאון ולקבל מפתח, כאילו אתם אורחי VIP. במוזיאון תמצאו כמה כלי עבודה עצומים (ראו תמונה עם אלי שאולי ליחסיות), ובצמוד אליו מוזיאון עם 39 משאיות, ממבחר שנים ויצרנים, שיזכירו לכם את ילדותכם, לא משנה מה גילכם (כמעט). בנוסף יש גם ראליאנט אחת ושני כלי-רכבת. הכלים צבועים בצבעים שמחים, גם אם הצביעה לא ממש איכותית במבט מקרוב. הכול מסודר, כאשר תמצאו מידע על כל כלי – המינימום הוא ציון תוצרת, שנה, מנוע והספק, אך בחלק מהמקרים יש הרבה יותר.
צילום: גיא רוטקופ
יש כמה כלים ממש גדולים...
המקום מתאים גם לילדים, בזכות העובדה שאפשר לגעת ולהתרשם מקרוב, ומכיוון שהביקור הוא ללא עלות, הוא יתאים מאוד לביקור משפחתי רב משתתפים. גם הקרבה למרכז היא יתרון (עבור רובנו, לפחות) וכך גם גמישות השעות (ליתר ביטחון, אפשר לצלצל מראש למשרדי תעבורה). מומלץ לבקר עם כל המשפחה וכמה שיותר דורות, ההנאה מובטחת לכולם.
צילום: גיא רוטקופ
אתר: https://www.taavura.co.il/725.html
תשלום: חינם
איפה: משרדי תעבורה, החזון 2 אזור תעשיה ב’, רמלה
שעות פתיחה: מרבית שעות היום, כל יום. מומלץ לתאם אם זה לא בין 9 ל-16 בטלפון 08-9270420
צילום: גיא רוטקופ
צילום: גיא רוטקופ
צילום: גיא רוטקופ