אלופי 2014 בפורמולה 1, לואיס המילטון ומרצדס, פתחו את עונת 2015 בצורה הטובה ביותר עבורם, כאשר ניצחו באופן מוחץ במירוץ הגרנד פרי של אוסטרליה. במקום השני סיים ניקו רוזברג, שהעניק ניצחון כפול לקבוצה ואת מלוא הנקודות האפשריות. מרצדס שוב הייתה טובה בהרבה מיתר המתחרות, הן במקצה הדירוג והן במירוץ, ועל המסלול לא נראה מתחרה שהיה יכול לסכן את המכוניות הכסופות.
והיו גם אחרים
תקלות במקלארן שעדיין נראתה מאוד חלשה (בגלל המנועים של הונדה) ובטורו-רוסו, ובעיות בריאות של ואטרי בוטאס בוויליאמס, הסתכמו בכך שרק 15 מכוניות זינקו למירוץ הגרנד-פרי הפותח של העונה במלבורן. מספר זה ירד אחרי תאונה בזינוק, ובסופו של דבר סיימו רק 11 מכוניות את המירוץ.
צילום: מנהל
המילטון לא יכול להיות יותר מרוצה - סיים ראשון במירוץ פתיחת העונה

היה זה מירוץ פתיחה מצוין עבור סבסטיאן פטל בפרארי שסימנה שיפור גדול כבר במקצה הדירוג. פטל שזינק מהמקום הרביעי סיים שלישי, כאשר הקדים את פיליפה מאסה (שזינק מהמקום השלישי). עם זאת בפרארי בוודאי לא היו מרוצים מהחלפת הצמיגים הכושלת שהביאה לפרישתו של הנהג השני, קימי רייקונן.

עדות לשיפור הגדול במנוע של פרארי ניתן היה לקבל גם מיכולת המוצלחת שהפגינה קבוצת סאובר, כאשר פיליפה נאסר הצעיר הצליח לסיים חמישי ולהקדים את דניאל ריקרדו ברד-בול. בכלל, היה זה מירוץ מוצלח לנהגים הצעירים שהצטרפו העונה לסבב, כאשר גם מקס וורסטפן (טורו-רוסו) וגם קרלוס סיינז ג'וניור (טורו-רוסו) שסיים תשיעי, הציגו יכולת מרשימה. מאידך ברור שהשילוב רד-בול רנו עדיין לא התקדם מספיק ושלמקלארן, שסיימה במקום האחרון, עדיין יש בעיות עם המנוע של הונדה. עוד בעיות בתחתית: קבוצת מנור, שהוקמה על בסיס מארוסיה פושטת הרגל, לא זינקה למירוץ, ולא ברור אם תצליח לעשות זאת במירוץ הבא.
צילום: מנהל
משנה מקום משנה מזל? פטל עבר לפרארי וסיים במקום השלישי
גרנד פרי אוסטרליה
1. לואיס המילטון – מרצדס
2. ניקו רוזברג – מרצדס
3. סבסטיאן פטל – פרארי
4. פיליפה מאסה – ווליאמס
5. פיליפה נאסר – סאובר
6. דניאל ריקרדו – רד-בול
7. ניקו הולקנברג – פורס-אינדיאה
8. מרקוס אריקסון – סאובר
9. קרלוס סיינז ג'ונ. – טורו-רוסו
10. סרג'יו פרז – פורס-אינדיאה

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון – 25 נק'
2. ניקו רוזברג – 18 נק'
3. סבסטיאן פטל – 15 נק'
4. פיליפה מאסה – 12 נק'
5. פיליפה נאסר – 10 נק'

אליפות העולם לקבוצות
1. מרצדס – 42 נק'
2. פרארי – 15 נק'
3. סאובר – 14 נק'
4. וויליאמס – 12 נק'
5. רד-בול – 8 נק'
צילום: מנהל
פתיחת עונה חלשה עבור רד-בול