חטיבת היבוא המקביל של אלבר תחל לייבא בקרוב את אודיסיי של הונדה, המיניוואן המגודל שלה המיוצר בארה"ב ומיועד לשוק האמריקאי (RL5). להונדה מיניוואן נוסף בשם זה המיוצר ביפן ומיועד לשוק המקומי ולשאר העולם (JDM). הדגם העולמי, כמה לא מפתיע, קטן יותר בכל הממדים ומצויד במנוע 2.4 ליטר, 4 צילינדרים.
בנדיבות
הדגם האמריקאי הוצג ב-1994, והדור הנוכחי שהוצג ב-2010 הוא רביעי בשושלת; מתיחת פנים הוכרזה ב-2013. הממדים, כמובן, בצד השופע: בסיס הגלגלים משתרע על פני 300 ס"מ; האורך רושם 515.5 ס"מ; הרוחב מרשים עם 201 ס"מ; הגובה מיתמר ל-174 ס"מ. מידות טובות אלה מסדרות מקום מרווח לשמונה אנשים.

צילום: מנהל

אודיסיי מצויד במנוע V6 בנפח 3.5 ליטר המייצר 248 כ"ס (ב-5700 סל"ד) ו-34.6 קג"מ (ב-4800 סל"ד). התיבה היא אוטומטית 6 הילוכים. הדגם יוצע ברמת גימור בסיסית או מהודרת; זו האחרונה תכלול ריפודי עור, דלתות מופעלות-חשמל (כולל אחורית), מפתח חכם וגם התראה על התנגשות חזית. באלבר מדברים על מחיר תחרותי שיהיה נמוך מזה של טויוטה סיינה, שגם אותה הם מביאים.

זאת ואף זאת
באלבר מצפים להשיק את הקאמרי המחודשת בתקופה הקרובה, ומעריכים שיקדימו בכך את יבואן טויוטה בישראל.

יחד עם זאת בחברה ערים לעליית שער הדולר, מה שפוגע ברווחיות ובכדאיות של יבוא דגמים מארצות הברית; כרגע המבחר של אלבר מבוסס על תוצרת צפון אמריקנית. כעת מדברים בחברת היבוא המקביל גם על אפשרות של יבוא דגמי טויוטה והונדה מאירופה. "יש לנו עוד הרבה קלפים שלא שלפנו", ציינו באלבר.

צילום: מנהל