אחרי שהפתיעה עם גרסה ידנית מוזלת לאאוטלנדר, עשויה מיצובישי ישראל לבצע מהלך דומה בתחום רכבי הפנאי הקטנים עם גרסה ידנית ל-ASX. מדובר ברכב הפנאי הקומפקטי הוותיק של החברה, ולמרות שכמה יחידות של דגם זה הגיעו לתקינה לפני מספר שנים, הרכב לא שווק כאן בסופו של דבר בגלל היעדר תקינה אירופאית לגרסאות האוטומטיות.
 

ואולם כעת, דווקא לקראת סוף חיי הדגם שיוחלף בשנה הבאה, עשויה מיצובישי להצטרף לתחום עם גרסה ידנית במחיר תחרותי. אם זאת צריך לזכור שרוב הגרסאות הנמכרות בסגמנט הן אוטומטיות, והגרסאות הידניות זוכות להצלחה קטנה יותר באופן משמעותי.
 
צילום: מנהל 
ה-ASX קרוב במידותיו לשברולט טראקס
 
כרגע עוד אין הערכת מחיר, אבל בהתחשב בעובדה שהאאוטלנדר הגדול נמכר ב-130,000 שקל בגרסה הידנית, וה-ASX צריך להיות זול משמעותית, נראה לנו כי מחירו יהיה כ-100,000 שקלים. היבואן, כלמוביל, שוקל את העניין ברצינות והחלטה על הנושא תתקבל בזמן הקרוב.

נא להכיר
כדאי לזכור שלמרות מראה קומפקטי ה-ASX אינו רכב קטן במיוחד. הוא נשען על פלטפורמת האאוטלנדר עם בסיס גלגלים זהה (267 ס"מ) אך אורך של 429 ס"מ (קצר מאאוטלנדר ב-36 ס"מ וקרוב לאורכו של שברולט טראקס). אם יגיע, הוא יוצע עם מנוע 1.6 ליטר המייצר 117 כ"ס ותיבה ידנית 5 הילוכים. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 11.4 ש'.
 
צילום: מנהל 
אם יגיע, ה-ASX יוצע עם תיבה ידנית ובמחיר תחרותי
 
הדור הבא של ה-ASX, עליו קיבלנו רמזים בסדרת מכוניות התצוגה של מיצובישי, יושק בשנה הבאה וינחת בארץ במחצית השנייה של 2016, כאשר נקודת המוצא של היבואן היא שתהיה גרסת בנזין אוטומטית.

ויהיו עוד
כמו שסיפרנו בעבר, גם ללא ה-ASX יהיו השנה חדשות מעניינות  למיצובישי כאשר לקראת הקיץ ינחת כאן היורש של הטנדר האנטר. למרות דמיון בהופעה יציג הדגם החדש התקדמות טכנולוגית גדולה ותא נוסעים מחודש. גם גרסה מחודשת לאאוטלנדר, עם הופעה אגרסיבית יותר, אמורה להגיע לקראת סוף השנה. גם הלאנסר אמורה לעבור עדכון, אבל כרגע לא ברור מתי תוצג הגרסה האירופאית.
 
צילום: מנהל