בשלב זה קשה עדיין לקבוע אם אופל אדם עומדת בציפיותיה של אופל, אבל אין ספק שהקטנה המסוגננת בניחוח רטרו שהצטרפה להיצע הדגמים של החברה ב-2012 תורמת לרענון התדמית האפרורית ממנה סובלים מרבית דגמי המותג. אבל עיצוב בלבד לא מספיק תמיד, וגרסה ספורטיבית בעל יכולת אמתית תאפשר לא רק עוד מכירות אלא גם חיזוק של מעמד הדגם וגם של תדמית המותג. והרי גם לפיאט 500, שהעניקה השראה לא מעטה ליוצרי אדם, יש גרסת ביצועים בדמות אבארט 500.
צילום: מנהל
תאוצה מעמידה למאה קמ"ש אורכת 8.5 שניות
לאחר שלל גרסאות עם כמעט אין סוף אפשרויות להתאמה אישית, אופל חושפת כעת את אדם S עם הבטחה ליכולות מפולפלות במכונית ממש קטנה.
אדם S צוידה במנוע 1.4 ליטר מוגדש המייצר 150 כ"ס (אותו מנוע המייצר 140 כ"ס בדגמי אופל ושברולט רבים) ו-22.4 קג"מ. הביצועים, למרות ההספק, אינם מרטיטים: 8.5 שניות ל-100 קמ"ש (אבארט: 7.9 שניות מ-135 כ"ס).
צילום: מנהל
המנוע בנפח 1.4 ליטר, טורבו, ומפיק 150 כ"ס
עם זאת, באופל מבטיחים אופי ספורטיבי אמיתי ובין היתר מציינים שמעבר למנוע בריא ההספק ולתוספות ויזואליות כמו חישוקים מגודלים עם צמיגים בחתך 35, קיט מרכב עם חצאיות צד וספוילר אחורי, שילובי צבעים קרביים ותא נהג הכוללת מושבי באקט של ריקארו, גם המרכב הונמך, מערך המתלים עבר כיול מחדש אצל אנשי חטיבת OPC, ההגה הפך למהיר ומדויק יותר והבלמים זכו לשדרוג עם קליפרים מגודלים בעלי נשיכה משופרת.
בכורה רשמית לאדם S תהיה בתערוכת פריז בראשית אוקטובר ולאחריה יחל השיווק באירופה. לישראל תגיע אדם S בתחילת 2015.
עוד על אופל באתר 'אוטו':
צילום: מנהל
בכורה רשמית בתערוכת פריז