איגוד הבטיחות יורו NCAP פרסם את תוצאות הסבב האחרון של מבחני הריסוק. הפעם נבחנו צמד מכוניות המיני - טויוטה אייגו ורנו טווינגו, רכב פנאי הקומפקטי - מרצדס GLA, ורכבי העבודה הקלים סיטרואן ברלינגו וניסאן e-NV200. רק אחת מתוכן קיבלה חמישה כוכבים.
 
מרצדס GLA הרשים במבחני הריסוק. אביזרי הבטיחות בשילוב תא נוסעים עמיד הניבו תוצאה של חמישה כוכבים. בהגנה על מבוגרים ה-GLA קיבל ציון של 96 אחוזים. בהגנה על ילדים קיבל רכב הפנאי ציון של 88 אחוזים. בהגנה על הולכי רגל קיבל ציון של 67 אחוזים ומערכות ההגנה האקטיביות קיבלו ציון של 70 אחוזים.
 
צילום: מנהל 
מרצדס GLA. המכונית היחידה שקיבלה חמישה כוכבים בסבב האחרון
 
טויוטה אייגו קיבלה 4 כוכבי בטיחות בלבד. באיגוד יורו NCAP מכלילים בתוצאה זו גם את האחיות התאומות פיג'ו 108 וסיטרואן C1. בהגנה על מבוגרים קיבלה המכונית ציון של 80 אחוזים. בהגנה על הילדים קיבלה המכונית ציון זהה(!). 62 אחוזים זהו הציון בכל הנוגע להגנה על הולכי רגל, ומערכות העזר האקטיביות קיבלו ציון של 56 אחוזים בלבד.
 
צילום: מנהל 
טויוטה אייגו שימשה גם כנציגה של פיג'ו וסיטרואן וזכתה בארבעה כוכבים
 
המכונית השנייה מסגמנט המיני שנבחנה זו רנו טווינגו, וגם היא קיבלה ציון משוקלל בן ארבעה כוכבים. בהגנה על מבוגרים קיבלה המכונית 78 אחוזים, אך בהגנה על ילדים התוצאה טובה יותר, ועומדת על 81 אחוזים. המכונית קיבלה ציון בן 68 אחוזים בהגנה על הולכי רגל, ואילו מערכות ההגנה האקטיביות חולקות תוצאה זהה כמו טויוטה אייגו.
 
צילום: מנהל 
המיני של רנו קיבלה ארבעה כוכבים
 
סיטרואן ברלינגו השיג רק שלושה כוכבים. הטנדרון קיבל תוצאה גרועה בהגנה על מבוגרים, רק 56 אחוזים. בהגנה על ילדים השיג הברלינגו הגנה טובה יותר, עם ציון משוקלל בן 74 אחוזים. ציון של 63 אחוזים קיבל הטנדרון בהגנה על הולכי רגל, ומערכות הבטיחות האקטיביות קיבלו ציון של 48 אחוזים בלבד.
 
 
צילום: מנהל 
סיטרואן ברלינגו קיבל שלושה כוכבים במבחני הריסוק העדכניים
 
ניסאן e-NV200, המסחרית הקלילה עם המנוע החשמלי קיבלה גם היא שלושה כוכבים בלבד. בהגנה על מבוגרים קיבלה המסחרית החשמלית ציון של 78 אחוזים. בהגנה על מבוגרים הציון המשוקלל הינו 80 אחוזים, וציון בהגנה על הולכי הרגל רק בן 60 אחוזים. אחד החסרונות בציון המשוקלל הכללי מגיע בעקבות מערכות הבטיחות האקטיביות, שכאן מעניקות ציון של 38 אחוזים בלבד.
 
צילום: מנהל 
לא הולך למסחריות? גם ה-e-NV200 קיבלה רק שלושה כוכבים