חובבי רכב רבים התאספו ביום שבת האחרון לחלוק כבוד למוסטנג, האייקון האמריקאי מבית פורד, שהפך עם השנים לחלומם של גברים ונשים מכל גיל. כך התאספו להם אלפי אנשים ברחבת החניה של אצטדיון הכדורגל הלאומי ברמת גן, בכדי לחזות בעשרות דגמי מוסטנג בעלי לוחית צהובה. ישנים לצד חדשים, דגמי שישה צילינדרים לצד שמונה, דגמי בסיס לצד גרסאות מיוחדות יותר.
צילום: מיכאל קטליאר
חגיגה מקומית
המוסטנג הוצגה לעולם אי שם בשנת 1964, ב-17 באפריל, בתערוכת ניו יורק. עם הצגתה הפכה לסמל סטטוס בן לילה. חופש? צעיר? ספורטיבי? קיבלת את התדמית המשולשת הזו במכונית אחת. בפורד דאגו שלא יהיה אדם אחד בארצות הברית שלא יידע שהמכונית הזו הגיעה, בין היתר בצורת פרסומת שעלתה בשלושת הערוצים הגדולים בו זמנית. כך שלא משנה באיזה ערוץ צפית, או אם זפזפת לערוץ המתחרה, לא היה מנוס מלראות את המוסטנג מככבת בפרסומת.
צילום: מיכאל קטליאר
המוסטנג נקראה על שם מטוס קרב אמריקאי
אגב, הרעיון למוסטנג היה די פשוט: קחו מנוע גדול, שלבו אותו עם מרכב קטן ורצוי שיהיה בעל גג נפתח. מנוע בתצורת V8 הוכנס אחר כבוד לשלדה מבוססת פורד פלקון, המשפחתית הקטנה של פורד, הגג הוסר, ושם המכונית הגיע ממטוס הקרב האמריקאי - אחד מגיבורי מלחמת העולם השנייה.
צילום: מיכאל קטליאר
מהדורה מוגבלת לכבוד חגיגות 50 שנה
עכשיו, חמישים שנה אחרי, כבר נחשף הדור השישי של האייקון. בפורד הציגו חגיגה משלהם, והפיקו מהדורה מיוחדת ומוגבלת עם 1964 יחידות בלבד (הומאז' לשנת הופעתה של המוסטנג הראשונה). מועדוני מעריצים ברחבי העולם הפיקו אירועים לחגיגות החמישים, וכך גם בארץ. קובי שבתאי יחד עם מיכאל קטליאר הפיקו את החגיגות המקומיות, תוך הפגנת כמות מוסטנגים מעוררת כבוד. הרבה צבעים, הרבה רעש והרבה חיוכים.