ניסאן ג'וק, רנו קפצ'ור, היזהרו, יונדאי מכינה לכם הפתעה. בתערוכת בייג'ין הציגה היצרנית קונספט לרכב פנאי קומפקטי (שנראה מאוד קרוב לייצור), שצפוי להתחרות על אותה משבצת של רכבי פנאי עירוניים כדוגמת ניסאן ג'וק, רנו קאפצ'ור ופיג'ו 2008. שמו, כצפוי, יהיה יונדאי ix25, והוא יוצב תחת יונדאי ix35 הגדול יותר.
קשה לטעות בזהות ה-ix25, שכן עיצובו מיישר קו עם ליין הדגמים החדשים של יונדאי ("פיסול זורם 2.0" ע"פ היצרנית), וניתן לראות המשך ברור ל-i10 שהושקה לאחרונה. סבכה קדמית גדולה ומשושת, ויחידות תאורה קדמיות משוכות לאחור. בחלקו הנמוך של הפגוש הקדמי ישנו דמוי מגן גחון, וצמד פתחים קדמיים בצידיו. חישוקים גדולי קוטר משלימים את פרופיל הצד, ומתקבלת נוכחות של רכב פנאי מעט גדול יותר ממידותיו האמתיות: אורך 4.27 מטר, רוחב של 1.78 מטר וגובה של 1.63 מטר.
צילום: מנהל
קוטל ג'וקים מבית יונדאי?
תא המנוע מכיל יחידת כוח בנפח 2.0 ליטר, ורוב הסיכויים שתהיינה אפשרות בחירה בין צמד תיבות הילוכים, אוטומטית-רובוטית כפולת מצמד עם שישה יחסי העברה, או ידנית עם מספר זהה של יחסי העברה. אין עדיין נתוני הספק או ביצועים רשמיים.

נשיא יונדאי, צ'ונג קי: "יונדאי גדלה והפכה ליצרנית מובילה בסין באמצעות חדשנות מתמדת, וכעת אנו מוכנים לאתגר חדש כדי להפוך את המותג לאהוב יותר על ידי לקוחות סיניים, כאשר השאיפה לעוד עשור מוצלח בשוק הסיני".

ה-ix25 ישווק בתחילה לשוק הסיני בלבד, וכנראה שרק בשנה הבאה תוצג גרסה מתאימה לאירופה. האם יגיע אלינו? רוב הסיכויים שכן, אם כי מוקד לדעת בוודאות.
עד שתוצג הגרסה האירפאית, אנחנו נמשיך לקבל את ה-ix35