ממש לא מזמן, בתערוכת ז'נבה האחרונה, פיג'ו 308 זכתה באחד התארים הנחשבים בתעשיית הרכב: היא הוכתרה כמכונית השנה באירופה לשנת 2014. למרות שזכתה בתואר שכזה, פיג'ו לא מתכוונת לנוח על זרי הדפנה. עכשיו, התבשרנו שפיג'ו הצליחה לשבור שיא צריכת הדלק עם ה-308 החדשה. המכונית ששברה את השיא הייתה בעלת מנוע ה-1.2 ליטר החדש של היצרנית (3 ציל'), הנעזר במגדש טורבו, ובעל תיבת הילוכים הידנית.

נפח מיכל הדלק במכונית הצרפתית עומד על 51.4 ליטר, וזה הספיק כדי לכסות מרחק של 1124.7 מיילים. בתרגום לקילומטרים זה יוצא 1810.8 קילומטרים – זה אומר שנתון צריכת הדלק של המכונית עמד על 35.2 ק"מ לליטר. במהלך קביעת שיא החיסכון המכונית הייתה מונעת לא פחות מ-32 שעות ברציפות, עד שאזלה טיפת הדלק האחרונה. בעת הנהיגה נכחו במקום נציגי UTAC שאישרו את השיא כתקני. עם זאת, יש לציין שהשיא בוצע במסלול סגור ללא הפרעות סביבתיות ובתנאים כמעט אידיאליים.
צילום: מנהל
המבחן בוצע בתנאים כמעט אידיאלים

ליחידת הכוח של הפיג'ו 3 צילינדרים ונפח שעומד על 1.2 ליטר. המנוע נושם דרך מגדש טורבו מתקדם (240 אלף סיבובים בדקה) ונעזר במערכת הזרקה ישירה. ההספק די מרשים לנפח ועומד על 130 כ"ס, בעוד נתון המומנט עומד על לא פחות מ-23.9 קג"מ. תיבת ההילוכים במכונית שוברת השיא הייתה ידנית בת שישה יחסי העברה, והיא מורידה את הכוח אל צמד הגלגלים הקדמיים.
האם המכונית תצליח לשחזר את נתון צריכת הדלק הזה, ליטר לכל 35.2 קילומטרים ,על כביש ציבורי? זה כמעט בלתי אפשרי. עם זאת, אין ספק שזהו שיא מרשים שמעיד על פוטנציאל החיסכון של המנוע החדש הזה. להזכירכם, פיג'ו 308 החדשה תגיע גם אלינו עם המנוע המדובר, רק שכאן הוא ישודך לתיבה אוטומטית עם שישה יחסי העברה. הדור החדש צפוי לנחות בארץ באזור ספטמבר 2014.