סוזוקי קרוסאובר
ארגון הבטיחות יורו NCAP פרסם את תוצאות מבחני הריסוק האחרונים שערך. הפעם, הנבחנים היו סוזוקי קרוסאובר החדש, פיג'ו 2008 (שעתיד להגיע גם אלינו), מרצדס CLA וג'יפ צ'רוקי (לא משווק בארץ) – כולם זכו בחמישה כוכבים.
הראשון שנבחן היה סוזוקי קרוסאובר, שעל פי ארגון הבטיחות נחשב לרכב משפחתי קטן. הסוזוקי הציג ביצועים טובים מאוד בהגנה על מבוגרים (92%) וציונים טובים בהגנה על ילדים (80%) והולכי רגל (72%). באופן מעניין, פיג'ו 2008, מתחרה לסוזוקי, נחשב בעיני הארגון למכונית סופרמיני (אולי בגלל הבדלי המידות) אך גם הוא זכה לציונים טובים עם 88% בהגנה על מבוגרים, 77% על ילדים ו-72% על הולכי רגל. מרצדס CLA, המתחרה של מרצדס לאודי A3 סדאן, זכתה גם היא בציונים טובים עם 91% בהגנה על מבוגרים, 75% בהגנה על ילדים ו-74% בהגנה על הולכי רגל.
מרצדס CLA במבחן הריסוק - הגנה טובה על הנוסעים

הרכב הרביעי שנבחן היה ג'יפ צ'רוקי החדש שכאמור, אינו משווק בארץ. גם הוא זכה לציונים טובים בהגנה על מבוגרים וילדים (92% ו-79% בהתאמה) אך לציון פחות מחמיא בהגנה על הולכי הרגל. הנקודות שירדו היו בעיקר בגלל שהחלק הקדמי של מכסה המנוע (ברוב המקרים) לא מגן בצורה מספקת על האגן של הולך הרגל (אך כאמור זכה בחמישה כוכבים בציון הכללי).
סוזוקי קרוסאובר עבר את המבחנים בהצלחה.
ג'יפ צ'רוקי. טעון שיפור בסעיף ההגנה על הולכי הרגל.