קאב-קאדט, יצרנית כלי עבודה ממונעים ורכבי עבודה אמריקנית חשפה בתערוכת SEMA את הוולונטיר (Volunteer) VTX. מדובר ברכב רב-תכליתי (UTV) עם 5 מקומות ישיבה המוגדר עדיין כקונספט אך עם כוונות ייצור ברורות.

היצרנית מגדירה את הוולונטיר כ"UTV הוורסטילי הראשון" ומועידה אותו לטווח רחב ביותר של ייעודים, החל מרכב עבודה ליישומים תעשייתיים, חקלאים ובאתרי בניה, עבור במשימות שיטור, אבטחה, פינוי נפגעים ועד לרכב פנאי עביר ומהיר. וכפי שאתם רואים הכל עטוף בעיצוב קרבי לעילא.

המפרט אכן מבטיח יכולת תפקוד ופעולה במגוון תנאים רחב ביותר; המושב האחורי ניתן לקיפול, לטובת מקום נוסף בו ניתן למקם עוד מטען, ארגז כלים גדול, אלונקה או כל כלי ייעודי אחר. כאשר המושב מותקן במקומו הוא יכיל עד שלושה נוסעים כולל אפשרויות חגירה והגנה סביב באמצעות כלוב התהפכות ודלתות (הניתנות להסרה פשוטה וקלה). הוולונטיר מצויד ביציאות חשמל 12v וברזים לכלים הפועלים על לחץ אוויר. לוח המחוונים כולל תצוגה דיגיטלית, הכנה למערכת שמע ו-GPS מובנה. מסך התצוגה משדר גם את התמונות המצולמות מהמצלמה האחורית, עוד פרט ייחודי בקטגוריה. לתנאים קיצוניים מוצעות לא פחות מ-3 כננות: מלפנים, מאחור ואחת נשלפת.
המנוע הוא טווין בנפח 850 סמ"ק המציע לא פחות מ-62 כ"ס חסרי תחרות בקטגוריה, המספיקים למהירות מרבית של כ-75 קמ"ש. בוולונטרי, אגב, קיימת אפשרות להגביל את המהירות המרבית בהתאם לשימוש ברכב ל-40 קמ"ש, למשל: בשימוש בעבודות ציבוריות או לנסיעה בשטחים אורבניים.

קאב-קאדט טוענת ל"מהפיכה בסגמנט" ול"יצירת קטגוריה חדשה"; גם אם מדובר בהפרזה יחצ"נית קלה, אין ספק שהוולונטרי VTX קונספט משלב לא מעט "יציאות" טובות שראינו כבר במגוון כלים אחרים (כמו ברייזר של פולריס או במיול של קאוואסאקי למשל), אך כאן כולם מרוכזים בכלי אחד, שעל פניו נראה אכן רב שימושי אמיתי המתאים לכל תנאי עבודה ושטח. נמתין מה יישאר מהקונספט במעבר אל פס הייצור.