שיווק יונדאי ix35, יורשו של הטוסון, היה אמור להתחיל החודש, מאי. על אף שמדובר במחליפו של רכב הפנאי הנמכר בישראל, כלמוביל ביקשה לנצל את המומנטום שנוצר עם הכלי בתערוכת אוטומטור האחרונה ולהתחיל בשיווקו בסמוך למועד נעילת התערוכה. ואולם לפחות כרגע, נראה שה-ix35 יושק בחודש הבא (יוני). האיחור נובע משאיפה של כלמוביל לארגן מתקפה מאסיבית ביותר עם מלאי הולם של הכלי הכל כך חשוב עבורה.

בניגוד לאבות הטיפוס שכבר נחתו בארץ (בין היתר לכבוד תערוכת הרכב המקומית) אנחנו נקבל את יונדאי ix35 מקוריאה. זה אומר שצפויים לנו מספר שינויים קוסמטיים קלים לעומת הגרסה המיוצרת באירופה, כמו למשל: מיקום בלם החניה ותפעולו ברגל. בין הסיבות להגעת הרכב מקוריאה היא העובדה שבאירופה לא מיוצרת גרסת ה-2.4 ליטר האוטומטית החשובה עבור השוק המקומי.

לפי אנשי יונדאי ישראל גרסת הבסיס תהיה יקרה מהטוסון הנוכחי ותעלה כ-170,000 ש"ח לעומת 160,000 ש"ח של הטוסון. גרסה זו תצויד במנוע ה-2.0 ליטר (163 כ"ס) ובתיבה אוטומטית עם שישה הילוכים המעבירה את כוחה לגלגלים הקדמיים בלבד. לצידה יוצעו גרסאות כפולות הנעה עם מנוע ה-2.4 ליטר (174 כ"ס) בנזין ו-2.0 ליטר דיזל (184 כ"ס). כדאי לזכור שהמתחרה המובהק של הטוסון, קיה ספורטז' החדש, אמור לנחות כאן רק בתחילת 2011.