שליח לדבר אווירה - אוטו

שליח לדבר אווירה

המרקורי מסנג‘ר אמור להזכיר לנו את קיום המותג הרדום של פורד, ואולי ליצור את האווירה הנכונה לקראת קאמבק

מרקורי, זוכרים? סביר להניח שלא. אין הרבה סיבות לזכור את המותג העלום הזה של פורד, שמוכר כיום בדיוק 4 דגמים – בעצם עד לאחרונה 3 בלבד (הרביעי, מרודר, הוא דגם חדש לשנת הדגם 2003). בעבר הרחוק הוקם המותג אי-שם בשנות ה-30 על-ידי אדזל פורד, בנו של הנרי. דגמי מרקורי ניצבו בתווך בין פורד העממית לבין לינקולן היוקרתית. במרוצת השנים היו למרקורי תקופות טובות יותר ופחות – אבל בשנים האחרונות, למעט יציאה חביבה בדמות המיניואן המשותף עם ניסאן, וילאג‘ר, לא נותר הרבה ממותג מרקורי. המרודר, שהוצג בשנה שעברה, מיועד להחזיר משהו מתדמית השרירים שהיתה פעם למותג – ועכשיו הוצג בדטרויט המסנג‘ר, "שליח" באנגלית. השם לא נבחר במקרה: מרקורי הוא דמות מהמיתולוגיה היוונית/רומית – שליח האלים, בנו של זאוס, וגם האל האחראי על המסחר ועל מסעות.
בתוך השלל הצבעוני של מכוניות-קונספט שגדשו השנה את דטרויט, המסנג‘ר קצת נעלם – וחבל: פורד הצליחו להקנות לו קוים מוצלחים בהחלט, עם נופך אירופאי במידת מה, פרופורציות נאות והופעה שרירית. המפרט הטכני מדבר על תצורה קלסית – V8 מלפנים (ה-4.6 המוכר של פורד), הנעה אחורית; התיבה היא אוטומטית בת 6 הילוכים. כצפוי מרכב תצוגה, צמיגים מוגזמים יושבים על חישוקים מוגזמים – "20 מאחור, "19 מלפנים. בסיס גלגלים ארוך של 2.82 מ‘, עם אורך כללי צנוע יחסית של 4.53 מ‘, מצביע על סרחים-עודפים קצרים. השילדה היא שילוב של אלומיניום וחומרים מרוכבים, והמיתלים הינם אקטיביים מבוקרי-מחשב.
מה יצא לנו מכל זה? בעיקר ההצהרה שהובעה בדטרויט שמתחיל כאן עידן חדש של מרקורי. במהלך ארבע השנים הבאות אמורים להופיע ארבעה דגמים חדשים של מרקורי – קצב פיתוח רצחני כאשר מדובר במותג הרדום הזה. למרבה הצער, אף אחד מאלו לא יהיה המסנג‘ר – מדובר בדגם לתצוגה בלבד.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות