מאזדה בראש - אוטו

מאזדה בראש

חביבת הקהל ממשיכה לעמוד בראש מצעד המכירות, למרות ירידה בשליש לעומת מכירות החודש הקודם

דו"ח מסירות הרכב לחודש יולי מלמד על המשך הירידה במסירות. ביולי נמסרו 11,204 כלי רכב פרטיים. זוהי ירידה של 7% בהשוואה למסירות חודש יוני, אשר בו נרשמה ירידה של כ-6% בהשוואה לחודש מאי. נתונים אלה עגומים במיוחד לאור העובדה שיבואנים רבים כבר החלו את שנת הדגם 2003, מה שאמור היה להגביר את המכירות. סיכום המסירות מתחילת השנה עומד על 80,351 כלי רכב. זוהי ירידה של כמעט חמישית לעומת 98,991 כלי רכב שנמסרו בתקופה המקבילה אשתקד. כל נתוני המסירות מתקבלים מהיבואנים ואינם כוללים כלי רכב שנמסרו לכוחות הביטחון, מוניות ועוד.

בין המותגים שומרת מאזדה על המקום הראשון, למרות ירידה ניכרת במסירות לעומת החודש הקודם. דלק מוטורס דיווחה על 1,527 מאזדה שנמסרו ביולי. זוהי ירידה של כ-28% לעומת 2,120 כלי הרכב מתוצרת מאזדה שנמסרו ביוני. למעשה, הנתון מחודש יוני כמעט משתווה לכלל המסירות של דלק מוטורס ביולי, יחד עם פורד, הנמצאת במקום השביעי, לאחר שמסרה 603 כלי רכב ביולי.

טויוטה שומרת על המקום השני עם 1,355 כלי רכב ורישום ירידה קלה בת 4% לעומת מסירות יוני. סיטרואן העפילה מהמקום החמישי ביוני למקום השלישי עם 1,002 כלי רכב ועלייה של כ-36% בהשוואה ל-737 כלי רכב שמסרה ביוני. עלייה מרשימה יותר הפגינה פיאט, אשר מסרה ביולי 903 כלי רכב והעפילה למקום הרביעי החודש, לעומת המקום השמיני ביוני, בו מסרה 549 כלי רכב. מדובר בעלייה של כ-64%. פיאט דחקה את פיז‘ו למקום החמישי, עם 808 כלי רכב וירידה של כ-20% לעומת יוני. מתחתיה נמצאת רנו, עם 792 מסירות וירידה של כ-22% בהשוואה ל-1020 מסירות ביוני.

ירידת המסירות של מאזדה נרשמה למרות תחילת שיווק ה-6 החדשה. והעלייה של סיטרואן נרשמה למרות שלא התחוללו שינויים בהיצע המכוניות הצרפתיות. ה-6 וה5C עתידות לפגוש בקרוב מתמודדות חדשות ש"יחממו" את הקרב בקטגוריית המשפחתיות הגדולות – הניסאן פרימרה, הרנו לגונה והוקטרה של אופל. קטגורייה נוספת שעתידה להתרחב היא רכבי השטח, עם התווספות הסאנגיונג רקסטון, קאיה סורנטו ויונדאי טראקאן.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות