ב.מ.וו Z4: לזרום עם העיצוב - אוטו

ב.מ.וו Z4: לזרום עם העיצוב

הרודסטר החדשה של ב.מ.וו מציגה עוד עיצוב שנוי-במחלוקת מבית היוצר של כריס באנגל

מוכרחים להצדיע לאומץ הלב של ב.מ.וו. החברה מהמרת על קו עיצוב נועז שהוא, לכל הפחות, בעייתי. עיצוביו של הבריטי כריס באנגל, כפי שבאו לידי ביטוי במספר דגמי קונספט ולאחרונה בסדרה 7 החדשה, הם במקרה הטוב שנויים במחלוקת. קיתונות של ביקורת נשפכו על ה-7, ספינת הדגל החדשה של ב.מ.וו, שעיצובה הבוטה מהווה חריגה בוטה לא פחות מהקו האלגנטי-סולידי של קודמתה – וגם של ה-S-קלאס, האודי A8 וכל שאר מכוניות-הפאר המאכלסות את הזכבה העליונה של העולם המוטורי.
אבל כאמור, את ב.מ.וו זה לא מטריד במיוחד, והיא ממשיכה ללא חת בנתיב שפורץ עבורה המעצב הבריטי הבלתי-שגרתי. התוצר האחרון של באנגל ראה אור בשבוע שעבר: ה-Z4, מחליפת הרודסטר הקודמת, Z3. ימים ספורים קודם לכן התבשרנו על ה-Z3 האחרונה שירדה מפס הייצור – וכבר מיהרה ב.מ.וו לחשוף את היורשת. בינתיים פורסמו מספר תמונות, ונתונים טכניים בסיסיים; החשיפה הראשונה לציבור תערך בתערוכת פריז, בסוף ספטמבר.
ה-Z4 גדולה מה-Z3, ועיצובה אינו נותן מנוח לעין. זהו שילוב לכאורה בלתי-אפשרי של קוים ופינות, משטחים קמורים וקעורים, אשר מזכירים ביותר משמץ את ה-X-קופה (וזו לאו-דווקא מחמאה). חרטום ארוך וזנב קטום שומרים על פרופורציות-רודסטר קלסיות. בשלב ראשון יוצעו שני מנועים בלבד – 2.5 ו-3.0 ל‘, עם 192 ו-231 כ"ס, תיבות ידניות עם 5 ו-6 הילוכים בהתאמה, תיבה אוטומטית 5 הילוכים כאופציה, ואפשרות לתיבה הידנית-ממוחשבת, SMG, בשני המנועים.
פרט טכני מעניין הוא מערכת ה-DDC, דהיינו Dynamic Drive Control. מערכת זו מאפשרת לבחור, בלחיצת כפתור, מוד נהיגה ספורטיבי, המתבטא בניהול מנוע שונה המאפשר תגובות חדות יותר, וכן משקל שונה בהגה.
ה-Z4 תיוצר באותו מפעל בו יוצרה קודמתה, בארה"ב. השיווק בארה"ב צפוי להתחיל בסוף השנה הנוכחית, באירופה – קצת מאוחר יותר.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות