רשמית: מותג סאאב לא יחזור לפעול - אוטו

רשמית: מותג סאאב לא יחזור לפעול

בניגוד לתכניות של הרוכשים ולציפיות של אוהדי סאאב, תאגיד NEVS ייצר מכוניות – אבל ללא השם "סאאב" וללא סמל הגריפון הכה-מזוהה אתו

סאאב השבדית, פעם מותג מקורי וסופר-מתקדם, פסקה לייצר מכוניות תחת בעלות ג'נרל מוטורס בסוף העשור הקודם, וב-2011 נרשמה פשיטת רגל. לאחר שנקנתה על-ידי התאגיד הסיני-שבדי NEVS ב-2012, דובר רבות על חזרתה לייצור; דגמים חדשים ומחודשים, רכב חשמלי מתקדם, תחילת ייצור ב-2017. בינתיים חוותה NEVS עצמה משבר כספי.
ב-2014 הכריזה קבוצת סאאב (סאאב תעופה וחברת הציוד הצבאי), כי לא תמכור את השם ואת הלוגו – שנמצא גם בבעלות יצרנית המשאיות סקניה – לתאגיד NEVS. למרות ציפיותיה של NEVS השם והלוגו אכן לא נמכרו לה. החברה עצמה, המחזיקה בפס הייצור, בזכויות ייצור הדגמים ובנכסים נוספים של סאאב החליטה שהיא יוצאת לדרך חשמלית חדשה – ובלי הנכס הסמלי העיקרי והחשוב שלא נמכר לה, והרשות לשימוש בו נלקחה ממנה.
המשמעות המיידית: השם "סאאב" והלוגו עם הגריפון לא יתנוססו על המכוניות שלה. המשמעות בפועל: כנראה שהשם והסמל לא יתנוססו יותר על חזית של מכונית.
מי שכן יעלו על החזית של 9-3 החדשה, שתבוסס על קודמתה, יהיו השם NEVS והלוגו של החברה. החברה, כך הכריז הנשיא שלה, מתיאוס ברגמן, תשמור על הערכים של סאאב – הנדסת אנוש, בטיחות – אך תעשה זאת תחת הסמל שלה.
סאאב 9-3 האחרונה שירדה מפס הייצור. תחזור לחיים כרכב חשמלי?
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות