חברת 'מאיר', יבואנית יגואר לישראל, השיקה אתמול (שלישי) את דגם הפנאי הראשון של החברה, ה-F-PACE בו הם תולים תקוות רבות. עוזי גונן, מנהל השיווק של מאיר, צופה קצב מכירות של 100 עד 120 מכוניות מדגם זה בשנה – יותר מכלל המכירות של יגואר בישראל ב-2015. ואם לשפוט על פי ניסיון העבר, למשל הצלחת הקאיין בפורשה בזמנו, נראה שלא מדובר בתקוות שווא.
צילום: מנהל
אנשי יגואר גאים מאוד ב-F-PACE ומדגישים את העובדה שהמרכב שלו עשוי ברובו אלומיניום, ונעשה שימוש גם בחומרים מרוכבים ומגנזיום כדי לשמור על משקל נמוך. ואכן, למרות מידות מעט גדולות יותר מהמתחרים הישירים, גרסאות הדיזל של ה-F-PACE שוקלות כמו גרסאות הבנזין של המתחרים.
ולא סתם הזכרנו דיזל – ה-F-PACE ישווק בארץ רק עם מנועי דיזל: 2.0 ל' המפיק 180 כ"ס (8.7 ש' למאה קמ"ש) ו-3.0 ל' המפיק 300(!) כ"ס (6.2 ש' למאה קמ"ש). שניהם משודכים לתיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים.
צילום: מנהל
האבזור יכלול מערכת מולטימדיה ("8), תצוגה עילית, מצלמת רברס, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, גג פנורמי, חיישני אורות וגשם, פנסי קסנון, חישוקי "18, ריפודי עור ומושבים חשמליים. חישוקי "20, כמו גם מערכת מולטימדיה עם מסך "10.2 וכונן קשיח ולוח מחוונים וירטואלי הם חלק מרמת הגימור פרסטיג' פרו.
בגזרת הבטיחות יציע ה-F-PACE מערכת תיקון סטיה מנתיב, בלימה אוטונומית במהירות עירונית (כולל זיהוי הולכי רגל), זיהוי תמרורים (כולל מגביל מהירות להתאים את המהירות למהירות המותרת) וזיהוי עייפות נהג. כמו כן, יוצע מפתח חכם לביש – צמיד עמיד למים וזעזועים המאפשר נעילה ופתיחה של הרכב.
צילום: מנהל
את היומרות הדינמיות מגבה מערכת הנעה כפולה עם הטיה לטובת הציר האחורי, בולמים נשלטים אלקטרונית, היגוי וקטורי ומערכת ASR היודעת להתאים את תפקוד מערכת ההנעה הכפולה לסוג המשטח (אספלט יבש, חצץ, שלג וכו').
המידות, כאמור, מעט גדולות יותר מהמקובל בקטגוריה – ה-F-PACE ארוך יותר מהמתחרים הישירים (אודי Q5, מרצדס GLC ו-ב.מ.וו X3) בכמה ס"מ, ורחב יותר מרובם. הוא גם מציע את תא המטען הגדול ביותר בקבוצה – 650 ל'.
המחיר, כאמור, מעט גבוה משל המתחרים, כאשר המחירים שפורסמו מוגדרים כ"מחירי השקה":
F-Pace אוט', 2.0 ל' דיזל, 4x4, פרסטיג' - 389,000 שקלים
F-Pace אוט', 2.0 ל' דיזל, 4x4, פרסטיג' פלוס - 435,000 שקלים
F-Pace אוט', 3.0 ל' דיזל, 4x4, פרסטיג' - 525,000 שקלים
צילום: מנהל