זיכוי כספי למתקיני מערכות בטיחות מתקדמות - אוטו

זיכוי כספי למתקיני מערכות בטיחות מתקדמות

המדינה תעניק זיכוי בסך 1500 שקלים למתקיני מערכות התרעה מתקדמות. כל הפרטים - בפנים

התקנה עליה סיפרנו לכם בעבר, המעניקה זיכוי של 1500 שקלים לבעלי כלי רכב משומשים שיתקינו מערכות בטיחות מתקדמות - נכנסה סוף סוף לתוקף. הטבה זו תינתן כזיכוי באגרת הרישוי לאורך שלוש שנים, כאשר בשנתיים הראשונות יינתן זיכוי של 700 שקלים בכל שנה, ובשנה השלישית יינתן זיכוי של 100 שקלים. יצוין כי הזיכוי ניתן לרכב, ולא לבעליו – כלומר במקרה בו הרכב נמכר תוך פחות משלוש שנים מרגע התקנת המערכת, הרוכש יהיה זה שיהנה משארית הזיכוי. נהגים שיתקינו מערכת התרעה בתקופה של 60 יום או יותר לפני מועד חידוש הרישיון, יקבלו את הזיכוי באגרת הרישוי הקרובה.
על פי הוראות משרד התחבורה, המערכות עליהן יינתן זיכוי צריכות לכלול שתי פונקציות בסיסיות – התרעה על סטייה מנתיב והתרעה על אי שמירת מרחק מהרכב שמלפנים – אותן המערכות שיחויבו על פי חוק להיות מותקנות בכל כלי הרכב החדשים החל מ-1 בינואר 2018. בנוסף, עלות מערכות ההתרעה לא תעלה על 2100 שקלים (כולל מע"מ והתקנה). בהתחשב בזיכוי הניתן מהמדינה, יחד עם הזיכוי שניתן בביטוח החובה (20%) - נוצר מצב בו מערכות אלו ניתנות, למעשה, ללא תשלום.
לאור כניסת התקנה לתוקף, שלושת היבואנים המציעים מערכות התרעה מתקדמות, הודיעו על הוזלת מחירי גרסאות הבסיס של מערכות ההתרעה, בהתאם לרף שהציב משרד התחבורה – מובילאיי 620, מובון 3LF ואיווקס CM107.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות