טסלה מודל 3 יוצאת לדרך - פרטים חדשים - אוטו

טסלה מודל 3 יוצאת לדרך - פרטים חדשים

30 טסלה מודל 3 ראשונות נמסרו ללקוחות - עובדי חברת טסלה - בטקס בהנחיית אלון מאסק. בהזדמנות גם נחשפו פרטים חדשים

טסלה מסרה 30 יחידות ראשונות של המודל 3 (Model 3), המשפחתית החדשה וחשובה שלה. המכוניות, שפרטים ראשונים אודותיהן פורסמו רשמית במרץ אשתקד, נמסרו לעובדי טסלה. מסירת מכוניות ראשונות ללקוחות תחל בקרוב, ומייסד החברה, אלון מאסק, עדכן בטקס ההשקה כי כיום מספר ההזמנות עומד על חצי מיליון - 130 אלף יותר מלפני כשנה.
טסלה החלה בייצור המודל 3 - על אש קטנה
באותה הזדמנות, מאסק חשף פרטים טכניים נוספים על המכונית. אורכה עומד על 469 ס"מ, רוחבה על 185 ס"מ, גובהה 144 ס"מ ובסיס הגלגלים שלה עומד על 287.5 ס"מ - נתונים דומים לאלו של ב.מ.וו סדרה 3 ומרצדס C-קלאס, היריבות הקרובות ביותר. ב.מ.וו אף הודיעה כמעט רשמית על כוונתה לחשוף גרסה חשמלית של הסדרה 3, כפי הנראה כבר בתערוכת פרנקפורט בספטמבר.
המודל 3 תוצע בשתי גרסאות - "סטנדרט" (רגיל) ו"לונג ריינג'" (טווח ארוך) - שמובדלות בין היתר בקיבולת מצברי הליתיום-יון. כל המכוניות שנמסרו באירוע שנערך בסוף השבוע, היו מהדגם היקר יותר שמחירו אינו ידוע - מאסק הצהיר שוב רק על מחיר הבסיס (35 אלף דולר / 125 אלף שקל), אך ציין את מחירי חלק מהתוספות - בהן מערכת נהיגה אוטונומית-חלקית ("אוטופיילוט" בשפת טסלה) בשתי גרסאות.
לדגם הרגיל טווח נסיעה של 350 ק"מ בין טעינות, בעוד הדגם המשודרג מציע טווח של 500 ק"מ. לשני הדגמים גם ביצועים שונים - הגרסה הרגילה מאיצה מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 5.8 שניות ולמהירות מרבית של 210 קמ"ש, בעוד הגרסה הבכירה זקוקה ל-5.3 שניות ומגיעה למהירות מרבית של 230 קמ"ש. טסלה לא פרסמה נתוני הספק ומומנט של המודל 3.
על-פי מאסק, שיווק המודל 3 יחל בהדרגה ככל שהיצרנית תגביר את הייצור. היזם הכריזמטי הפציר עם זאת במזמינים להתאזר בסבלנות - ראשונים (כלומר מי שהזמינו את המכונית לפני יותר משנה) יקבלו את המכונית לקראת סוף השנה. מי שישים מקדמה של 1,000 דולר כעת יקבל את המכונית רק בסוף שנת 2018.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות