אסטון מרטין וזגאטו יוצרות משפחה - אוטו

אסטון מרטין וזגאטו יוצרות משפחה

יצרנית מכוניות הספורט הבריטית חוברת לסדנת העיצוב האיטלקית. התוצאה: משפחה של מכוניות ספורט יפהפיות

שנתיים אחרי שהציגה ואנקוויש זגאטו (Vanquish Zagato) במרכב קופה ושנה אחרי הקבריולה, אסטון מרטין חוברת שוב לסדנת העיצוב האיטלקית, ויוצרת עוד שתי יפהפיות: ספידסטר (Speedster) ושוטינג ברייק (Shooting Brake).
גרסת וולנטה
במיטב מסורת בוני המרכבים, זגאטו יוצרת כאן מהדורות מיוחדות במספר מוגבל, רק 99 מכל סוג מרכב, למעט הספידסטר שתהיה נדירה עוד יותר - 28 יחידות בלבד, כולן נמכרו עוד טרם ההודעה על שיווקן באמצעות פנייה ישירה ללקוחות. בסך הכל ייוצרו 325 יחידות של דגמי זגאטו המבוססים על אסטון מרטין ואנקוויש, מכונית שמשווקת בישראל ומחירה ההתחלתי עומד על 2.43 מיליון שקל. מחיר גרסאות זגאטו לא פורסם, אך ניתן לשער שיהיה גבוה בהרבה מכך.
גרסת ספידסטר
דגמי זגאטו מתאפיינים בעיצוב אגרסיבי יותר, שמלווה במוטיב הגג הכפול - מעין שקע על הגג שיוצר שני קימורים מעל ראש הנהג והנוסע. בדגם הוולנטה (Volante, קבריולה בשפת אסטון מרטין) והספידסטר (קבריולה עם גג פתוח ללא סגירה או עם סגירה ארעית), המוטיב הזה חסר ונותרת בעיקר עבודת העיצוב של החרטום (שבכה גדולה יותר, למשל) והאחוריים (יחידות התאורה המיוחדות), כמו גם קשת ההתהפכות עם החופות הכפולות בספידסטר.
גרסת שוטינג ברייק
ייצור הקופה נמצא בשלבי סיום, ומיד אחריו בשנה הבאה יחל ייצור שלוש הגרסאות החדשות. דגם הוולנטה נחשף כעת במפרט הייצור, לאחר שגרסת אב-טיפוס הוצגה עוד בשנה שעברה. אסטון מרטין מסתפקת בשלב זה בתמונות של אב-טיפוס לדגמי הספידסטר ושוטינג ברייק. זה האחרון, מעין סטיישן-קופה, נחשף בתמונה אחת בלבד.
גרסת קופה
כל גרסאות זגאטו מבוססות על הוואנקוויש S, לה מנוע V12 אטמוספרי בנפח 6.0 ליטר, שמפיק 600 כ"ס, מאיץ את המכונית מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 3.5 שניות ולמהירות מרבית של 324 קמ"ש. נתוני ביצועים לגרסאות זגאטו החדשות לא פורסמו, אך הן צפויות להיות דומות לכך.
גרסת קופה
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות