גם פורשה מאמינה במוח הישראלי - אוטו

גם פורשה מאמינה במוח הישראלי

פורשה מצטרפת לרשימה לא קצרה של חברות רכב, ומגלה עניין בטכנולוגיות ופיתוחים ישראליים

עוד התפתחות מעניינת בתחום מיזמי הרכב המקומיים. יצרנית מכוניות הספורט הגרמנית המפורסמת פורשה (שמתמחה גם בפיתוח טכנולוגי עבור חברות אחרות), הודיעה על הקמת משרד חדשנות בישראל, מתוך כוונה להשקיע במיזמי סטארט-אפ מקומיים ולקבל גישה למגמות טכנולוגיות מובילות ולכישרונות הנמצאים בישראל.
בשלב הראשון פורשה הודיעה על השקעת סכום "בן שמונה ספרות" (תקציב מדויק לא פורסם) בקרנות הון-סיכון "מגמה" ו"גרוב". הראשונה מתרכזת בהשקעות במיזמים בתחומי בינה מלכותית ורכב והייתה בין המשקיעים בווייז. גרוב מתמחית בעיקר בתחומי אינטרנט, טכנולוגיות ענן ובינה מלאכותית. למגמה, שהוקמה ב-1999, היקף הון מנוהל של כ-600 מיליון דולר, בעוד שגרוב, שהוקמה ב-2015, מנהלת השקעות בגובה של כ-100 מיליון דולר.

"ישראל מהווה שוק מרכזי למומחי טכנולוגיות מידע ולמהנדסים", כך על-פי לוץ משקה, חבר מועצת המנהלים למימון ולטכנולוגיות מידע בפורשה. "יש בה יותר חברות סטארט-אפ לנפש מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. הכשרון והידע הטכני הישראלי, יחד עם המומחיות הגדולה של הצוות שלנו, יוצרים קרקע פוריה למודלים עסקיים חדשניים". מבחינת משקה, שיתוף פעולה הדוק עם מומחים מישראל חיוני על מנת שהחברה תוכל לאתר במהירות טכנולוגיות חדשות, לפתח יחסים טובים עם חברות סטארט-אפ וליזום בחינה של פתרונות חדשים.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות