וולוו ואודי מרחיבות שיתוף הפעולה עם גוגל - אוטו

וולוו ואודי מרחיבות שיתוף הפעולה עם גוגל

הווייז כבר בפנים? וולוו ואודי הודיעו על הרחבת שיתוף הפעולה עם ענקית הטכנולוגיה, ויטמיעו את מערכת ההפעלה אנדרואיד במכוניותיהן - לטובת תאימות טובה יותר עם טלפונים חכמים

מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל בוולוו
לכבוד כנס המפתחים של גוגל, המכונה Google I/O, שנערך בימים אלה בקליפורניה, שתי יצרניות רכב הכריזו על הרחבת שיתוף הפעולה שלהן עם ענקית הטכנולוגיה. אודי חשפה מערכת מולטימדיה מבוססת אנדרואיד לשימוש בעתיד במכוניותיה, ואילו וולוו הסתפקה בהכרזה כי תבצע מהלך דומה.
ההכרזה של וולוו:
אם בעבר יצרניות הרכב היו רגילות להציע מערכות מולטימדיה עם מערכת הפעלה שפותחה על-ידן או עבורן במיוחד, מהפכת הטלפונים החכמים הכריחה אותן להחליף דיסקט - או לפחות רצועה ב-MP3 - ולאפשר לענקיות הטכנולוגיה גוגל ואפל להיכנס להן לתוך המכוניות.
הדמיית המערכת שתוצע באודי בעתיד:
הצרכנים רוצים מכוניות מחוברות יותר לנייד - כלומר כאלו שיאפשרו להם לצפות בתכנים ויישומונים (אפליקציות) מהטלפון על גבי מסך בתוך המכונית. לא עוד רק מערכת מולטימדיה עם חיבור בלוטות' פאסיבי שמעביר רק שמע, אלא חווית שימוש משולבת שמאפשרת שליטה בטלפון באמצעות מערכת המולטימדיה של המכונית, ולהיפך.
הודעת וולוו ואודי על שילוב מערכת ההפעלה אנדרואיד במכוניותיהן, פירושה שבעתיד ניתן יהיה לצפות למשל במפות גוגל ישירות על גבי המסך, כמו גם בשורה של יישומוני גוגל ואחרים. אחד מהם עשוי להיות יישומון הניווט הפופולרי ווייז, אם כי כדאי לשים לב לכך שבאופן תמוה, ווייז אינו זמין עדיין במערכת ההפעלה של גוגל למכוניות, "אנדרואיד אוטו".
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות