אברהארד – הטופ השוויצרי הגיע לארץ - אוטו

אברהארד – הטופ השוויצרי הגיע לארץ

מותג השעונים השוויצרי אברהארד השיק שעון חדש. ומעתה ניתן למצאו גם בביצתנו המקומית

בשנת 1887 ב"לה שו-דה-פון" בשוויץ, ג'ורג' אברהארד, צעיר בן 22 הקים את מפעל השעונים Eberhard & Co.. החברה התמחתה בייצור שעונים מכאניים ובתחילת המאה הקודמת השיקה את שעון הכיס הכרונוגרף ומיד לאחר מכן, שעון היד הכרונוגרף.
 
מאוחר יותר ב-1935, ההתמקדות של Eberhard & Co. סבבה סביב שעון כרונוגרף עם לחצן כפול (double pusher) המציע את הפונקציות התחל והפסק ללא הצורך לאפס את שעון העצר. שלוש שנים מאוחר יותר, השיקה החברה את שעון הכרונוגרף הראשון עם מדד של שעה. פחות משנה אחרי יצרה החברה מהפכה והשיקה שעון כרונוגרף עם מנגנון Fly-Back המאפשר את האופציה לשמור זמן במקביל.
 
 

בתקופת הזמן ההיא, בעידן בו מפתחת החברה שעוני כרונוגרף מהשורה הראשונה, נענדו השעונים על פרקי ידם של קציני חיל הים הממלכתי של איטליה. אבל זה לא הכל, לאחר המלחמה בשלהי שנות ה-40, השיקה Eberhard & Co. את דגם ה-Extra Fort הראשון שלהם עם לחצן מיוחד המודד זמני ביניים.

בשנות החמישים והשישים, דגם ה-Extra Fort הפך לדגם המוביל של הקולקציה של Eberhard עם כמה מנגנונים שונים. באותם השנים, דגמי שעוני נשים בעלי מנגנונים מכנים הושקו על ידי החברה השוויצרית. תשוקה טכנית והמשיכה לאתגר הביאו יחדיו את Eberhatd & Co. וה-"Frecce Tricolori" (יחידת הטייסים האקרובטים של חיל האוויר האיטלקי) לשיתוף פעולה. שנת 1992 היתה השנה של שעון הכרונוגרף "Tazio Nuvolari" (נהג המרוצים האיטלקי המפורסם).
 
בשנת 1996, התמקדות הייצור של השעונים הופנה לייצור שעונים גדולים יותר כמו למשל ה-Traversetolo בעל קוטר 43 מ"מ. לאחר מכן הגיע דגם ה-"8 Jours" (8 ימים) בעל מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של שמונה ימים. את המילניום השלישי פתחה Eberhard & Co. עם שעון ה-Chrono 4 הייחודי שהיה לשעון הכרונוגרף הראשון והיחיד בהיסטוריה של עולם השעונים שהציג ארבעה מודדי זמן אופקיים ולאחר מכן, גם אנכיים (נרשם פטנט).
 
 

בשנת 2003, קולקציה חדשה התווספה ל-Eberhard והיא "Tazio Nuvolari" המוקדשת כולה לניצחון של גביע הוואנדרבילט – מרוץ המכוניות ההיסטורי. כמה שנים לאחר מכן הוצגה קולקציית ה-Scafordat של שעוני צלילה שעמדו בלחץ עד 500 מטר. ב-2009 הרחיבה החברה את ההיצע עם הקולקציה הכי מזוהה שלה וזו ה-Chrono 4 Grand Taille וה-8 Jour Grand . Taille.

לאחרונה השיקה החברה את שעון הצלילה Scafograph 300. שעון הצלילה היחודי של המותג, בעל תכונות צלילה לעומק 300 מטר, זכוכית ספיר קריסטל, מנגנון שוויצרי איכותי, מגיע עם צמיד מתכת או רצועת סיליקון והרבה סטייל ואיכות.

הרבה מאוד המצאות ופיתוחים בהיסטוריה של Eberhard & Co. במרוצת השנים, עם למעלה מ-125 שנות ניסיון בעולם השעונות, הדגמים הספורטיביים והעיצובים הייחודיים העלו על דגל את גאוות החברה והפילוסופיה המסורתית שלהם שדוגלת בערך האדם ובזכותו לבחור.

את שעוני Eberhard ניתן לרכוש ב-Watch Show Eilat, ב-Watch Show היהלום הכחול רמת גן ובח. שניידר תכשיטים ושעונים רמת אביב. ארו-אסיה בע"מ, יבואנים בלעדיים. שדרות שאול המלך 1, תל אביב. 03-6857520. לפרטים נוספים https://www.euro-asia.co.il ובפייסבוק Euro-Asia
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות